Audi S6 od ABT – większa moc, lepsze osiągi i atrapy wydechu

Niestety nawet niemiecki tuner nie miał w planach modyfikacji czterech atrap wydechu.

Niestety nawet niemiecki tuner nie miał w planach modyfikacji czterech atrap wydechu.

Nowe generacje Audi S6 oraz S7 na rynku europejskim mają jedną zasadniczą wadę. Udają coś, czym przestały być i w dodatku robią to bardzo nieudolnie. Przejście na silnik diesla byłoby całkowicie do przeżycia, jednak znaczny spadek mocy, pogorszone osiągi oraz agresywny wygląd z atrapami wydechu, to coś, co najbardziej przeszkadza.

Z wybawieniem mógł przyjść tuner ABT, który słynie z niezwykłych konstrukcji na bazie samochodów Audi, niemniej jednak, zawiedli. Przeprowadzili oni bardzo skromne modyfikacje, które ograniczyły się do zwiększania mocy jednostki napędowej oraz nowych, 21-calowych aluminiowych felg.

3-litrowy silnik V6 w standardzie generuje 349 KM oraz 700 Nm. Po wizycie w ABT, jednostka jest w stanie generować moc 384 KM oraz 760 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co przekłada się na 35 KM oraz 60 Nm więcej.

W kwestii osiągów udało się skrócić czas od 0 do 100 km/h o 0,2 sekundy, co przekłada się na 4,9 s w S6 Avant oraz 4,8 s w zwykłym S6. Prędkość maksymalna nie uległa zmianie i wynosi 250 km/h.

2020 Audi S6 ABT

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz