Samochody elektryczne

Audi nie planuje elektrycznego A8

Mercedes EQS nie będzie miał konkurencji ze strony Audi.

Mercedes EQS nie będzie miał konkurencji ze strony Audi.

Nie jest tajemnicą, że prace nad nowymi generacjami flagowych limuzyn trwają w najlepsze u wszystkich niemieckich producentów premium. Mercedes ma zaprezentować nową generację Klasy S jeszcze w tym roku, BMW zupełnie nową Serię 7 najpewniej pokaże pod koniec 2021 roku. Obaj producenci ogłosili też, że flagowe modele będą dostępne w całkowicie elektrycznych wersjach.

Okazuje się, że zupełnie inną drogą podążą Audi. Prace trwają, lecz nie dość, że następna generacja oznacza numerem wewnętrznym D6 pojawi się najszybciej w 2023 roku, to na dzień dzisiejszy nie okazuje się, że nie ma planów na stworzenie całkowicie elektrycznego wariantu. Informację tę podał Hans-Joachim Rothenpieler, dyrektor działu rozwoju.

Zamiast tego zwiększymy zasięg naszego hybrydowego modelu Plug-In do ponad 47 km.

Hans-Joachim Rothenpieler

Audi planuje ekspansję elektrycznych modeli z serii „e-tron” w postaci SUV-ów i crossoverów. Aktualnie w ofercie znajdziemy dużego SUV-a o nazwie po prostu Audi e-tron, a wkrótce na rynku ma się pojawić Audi e-tron Sportback, czyli niemalże ten sam samochód, lecz z inną stylistyką tylnego pasa. Krążą też plotki, że w przyszłym roku pojawią się produkcyjne wersje konceptów Q4 e-tron oraz sedana e-tron GT. Pierwszy z nich będzie nieco mniejszym wariantem e-tron, a drugi bliźniaczym modelem z Porsche Taycan.

2018 Audi A8

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Automotive News Europe

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz