4-drzwiowy Ford Mustang wypełni miejsce Mondeo?

Wkrótce z oferty Forda ma całkowicie zniknąć Mondeo. Czy Mustang jest w stanie zająć jego miejsce?

Wkrótce z oferty Forda ma całkowicie zniknąć Mondeo. Czy Mustang jest w stanie zająć jego miejsce?

W gamie Forda wiele się ostatnim czasem dzieje. W zeszłym roku przywrócono dawną nazwę „Puma”, która teraz jest wykorzystywana w crossoverze, Mustang to już nie tylko Coupe i Cabrio, lecz również elektryczny, 4-drzwiowy SUV, a Mondeo nie doczeka się 6. generacji i w ciągu kilku lat zniknie z oferty amerykańskiego prodecenta.

Mustang przez wielu żartobliwie nazywany jest Mondeo Coupe, ale czy faktycznie byłby on w stanie zająć miejsce popularnego sedana w gamie Forda? Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia, lecz teraz, gdy mamy już elektrycznego SUV-a wykorzystującego nazwę, logo oraz charakterystyczne linie, jest to nawet prawdopodobne.

Wizualizacją modelu podjęło się SRK Designs i trzeba przyznać, że auto wcale nie wygląda źle. Można nawet rzec, że dodatkowa para drzwi pasuje do Mustanga, podobnie jak do BMW Serii 8, czy Audi A5. Auto nie straciło swojej zadziorności, wciąż jest bardzo masywne, a linia dachu uległa niewielkiej modyfikacji, podobnie jak rozstaw osi.

Cały proces powstania wizualizacji możecie zobaczyć na nagraniu poniżej. Zmodyfikowałem minimalnie render dorysowując linię tylnych drzwi, która gdzieś podczas tworzenia umknęła grafikom.

4-drzwiowy Ford Mustang wypełni miejsce Mondeo?

2020 Ford Mustang Mach E

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

wizualizacja: SRK Designs, drobne poprawki: Michał Śniadek

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “4-drzwiowy Ford Mustang wypełni miejsce Mondeo?

  • 4 kwietnia 2020 at 12:04
    Permalink

    Wygląda ładnie byle tylko nie ładowali tam silników 1.5 EcoBoost

    Reply

Dodaj komentarz