BMW M5 Hurricane RS – 840-konna pomarańczowa bestia od G-Power

W tunerskim świecie ostatnio sporo się dzieje. Dziś prezentujemy M5 od G-Power, które po modyfikacjach przyspiesza do "setki" w tym samym czasie co Bugatti Veyron.

W tunerskim świecie ostatnio sporo się dzieje. Dziś prezentujemy M5 od G-Power, które po modyfikacjach przyspiesza do „setki” w tym samym czasie co Bugatti Veyron.

Ostatnio mamy dla was sporą dawkę newsów ze świata tuningu. Dziś rano prezentowaliśmy ABT RS7-R o mocy 740 KM i 920 Nm, a kilka dni temu rozpisywaliśmy się o BMW M8 od G-Power z podniesioną mocą do 820 KM i 1000 Nm. Dziś mamy kolejną nowość od niemieckiego G-Power, jednak tym razem bohaterem jest BMW M5.

Auto przeszło szereg modyfikacji, które są tak zaawansowane, że tuner postanowił ochrzcić auto własną nazwą. Pierwsze zmiany, które zaszły w Hurricane RS względem bazowego BMW M5, widać już na pierwszy rzut oka. Mamy tutaj 21-calowe, czarne felgi z oponami Michelin, tytanowy układ wydechowy z czterema, karbonowymi końcówkami o rozmiarze 100 mm oraz ogromną ilość włókna węglowego na różnych elementem samochodu m.in. na masce, lusterkach, zderzakach i progach.

Pod maską znajdziemy 4,4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Bazowo silnik ten generuje 600 KM i 750 Nm, a dodatkowe 25 KM możemy otrzymać decydując się na wariant Competition. Po modyfikacjach od G-Power, Hurricane RS generuje teraz 840 KM oraz 1050 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a to pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w czasie 2,5 sekundy.

Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 350 km/h. Jak podaje tuner nie chodzi tutaj o ograniczanie klienta, lecz o jego bezpieczeństwo, gdyż przy wyższych prędkościach zniszczeniu w krótkim czasie mogą ulec opony.

Koszt wszystkich modyfikacji to ok. 33 tysięcy euro, co w przeliczeniu wynosi ok. 150 590 zł.

2020 BMW M5 Hurricane RS by G-Power

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz