Niewidzialna wycieraczka

Pracujące bez przerwy wycieraczki mogą być nie tylko irytujące, przy dużych prędkościach i intensywnym deszczu mogą nie nadążać z odprowadzaniem nadmiaru wody. Jednym z rozwiązań problemu może być nowoczesny preparat tzw. niewidzialna wycieraczka.

Pracujące bez przerwy wycieraczki mogą być nie tylko irytujące, przy dużych prędkościach i intensywnym deszczu mogą nie nadążać z odprowadzaniem nadmiaru wody. Jednym z rozwiązań problemu może być nowoczesny preparat tzw. niewidzialna wycieraczka.

Czym jest i jak działa niewidzialna wycieraczka?

Niewidzialna wycieraczka to środek pielęgnacyjny w płynie oparty na nanotechnologii. Obecnie niewidzialna wycieraczka oferowana jest przez większość producentów środków chemicznych do aut. Nałożona na szybkę niewidzialna wycieraczka tworzy powłokę hydrofobową, dzięki której krople deszczu spływają z powierzchni szyby i są zdmuchiwane przez pęd powietrza. Wystarczy niewielka prędkość, by nadmiar cieczy został usunięty. Wraz z kroplami deszczu usuwany jest także brud. Ceny preparatów zaczynają się już od 10 zł, jednak średnia cena dobrej jakości niewidzialnej wycieraczki to wydatek rzędu około 50 zł. W zależności od intensywności eksploatacji auta i panującej pogody, trwałość preparatu to od 4 do 8 tygodni. Co ważne, stosowanie płynu do spryskiwaczy znacznie skraca czas działania powłoki.

Niewidzialna wycieraczka – jak nakładać?

Odpowiednie przygotowanie szyby i aplikacja preparatu zgodnie z instrukcją producenta są kluczowe w osiągnięciu zamierzonego efektu. Przez nałożeniem niewidzialnej wycieraczki należy szybę dokładnie oczyścić, odtłuścić i wysuszyć. Do tego można wykorzystać zwykłe środki czystości lub wskazane przez producenta preparatu. Zdarza się, że środki do czyszczenia kupuje się w zestawie z preparatem. Aplikacja nie powinna odbywać się na zimną powierzchnię, dlatego szybę należy nagrzać np. na słońcu lub włączając nawiew ciepłego powietrza. Preparat także nie powinien być zimny, przed nakładaniem butelkę powinno się ogrzać np. umieszczając w misce z ciepłą wodą. Sposób aplikacji zależy od rodzaju preparatu, niektórzy producenci dołączają specjalne aplikatory, często wskazane jest użycie czystej bawełnianej szmatki. Preparat należy dokładnie rozprowadzić po całej powierzchni, po jego wyschnięciu szybę trzeba także wypolerować.

Szukasz najlepszej niewidzialnej wycieraczki na rynku? Sprawdź więcej na https://sklep.motogo.pl/niewidzialne-wycieraczki-c37.

Niewidzialna wycieraczka – czy warto stosować?

Zdecydowanie warto, szczególnie jeżeli często podróżuje się autostradami na większe odległości. Negatywne opinie o preparatach tego typu wynikają zazwyczaj z kiepskiej jakości wybranego specyfiku oraz niestosowania się do zasad aplikacji. Warto pamiętać, że niewidzialna wycieraczka nie zastępuje mechanicznych, a jedynie ogranicza konieczność korzystania z nich. Oczywiście przy znacznych prędkościach odprowadzanie wody może być na tyle efektywne, że mechaniczne wycieraczki okażą się zbędne. Na pewno bardzo dobrym pomysłem jest pokrycie preparatem powierzchni szyb, które nie są wyposażone w wycieraczkę mechaniczną tj. bocznych i tylnych w niektórych modelach. Preparat sprawdzi się także na powierzchni lusterek i reflektorów. Dodatkowym atutem stosowania niewidzialnej wycieraczki jest ograniczenie osadzania się brudu na szybach.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz