BMW ma spore problemy ze sprzedażą Serii 8

Co stoi za tym, że samochód cieszy się niską popularnością?

Co stoi za tym, że samochód cieszy się niską popularnością?

Nowe BMW Serii 8 to naprawdę udany projekt. Samochód dobrze wygląda, ma komfortowe i nowoczesne wnętrze, a pod jego maską znaleźć możemy silniki oferujące świetnie osiągi. Na świecie nie brakuje bogatych ludzi, którzy bez problemu mogliby pozwolić sobie na zakup tej maszyny, jednak jak się okazuje sprzedaż auta stoi na niskim poziomie. Co jest tego przyczyną?

Według informacji udostępnionych przez portal Automotive News, na początku tego miesiąca na świecie dostępnych było 2 tysiące niesprzedanych egzemplarzy auta. Znajdują się one zarówno u dealerów jak i sprzedawców detalicznych, z czego ponad 700 z nich oznaczone zostały mianem „Priorytetu 5”. Są to maszyny, które dealerzy odesłali do centrali z nadzieją, że te powędrują do innych punktów sprzedaży.

Według właścicieli salonów niskie zainteresowanie autem wiąże się z tym, że BMW zainwestowało bardzo mało w marketing, który miałby na celu promowanie maszyny. Problemem ma być ponadto to, że pojazd świętował swoje trzy premiery, najpierw w nadwoziu coupe, kilka miesięcy później jako kabriolet, a jeszcze dłuższym czasie jako Gran Coupe. Dealerzy twierdzą, że jedna, duża prezentacja samochodu byłaby lepszym rozwiązaniem.

Zagłębiając się w temat dojdziemy do informacji o tym, że BMW planowało akcję marketingową Serii 8 na ten rok, jednak za zatrzymana została przez epidemię. Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy aktualnie panująca na świecie sytuacja, krzyżuje plany markom motoryzacyjnym.

Warto zaznaczyć, że nawet jeżeli BMW dałoby radę rozreklamować auto, to rynek i tak przejęty jest przez SUV-y, a wszystkie inne nadwozia tracą na zainteresowaniu. Wydaje się więc, że Seria 8 została poczęta na świat, zwykle w złym momencie.

2020 BMW M8 Competition – zdjęcia z IAA 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Automotive News

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

4 thoughts on “BMW ma spore problemy ze sprzedażą Serii 8

 • 25 marca 2020 at 11:56
  Permalink

  A może po prostu jest brzydka?

  Reply
 • 25 marca 2020 at 14:24
  Permalink

  Uważam, że artykuł jest z serii, „Coś napiszemy, bo pisać coś trzeba” ;-). Wg tabeli z raportu OMNIPRET (aktualizacja na dzień 11.03.2020r.), w gamie wszystkich modeli BMW (a jest ich obecnie 26), „ósemka” plasuje się na 16 miejscu… Jak na stosunkowo świeży i przede wszystkim drogi model, uważam to za całkiem niezły wynik. Seria 8, jest zaraz po topowym M5, a przed M4, czy dużo tańszym M2(!!!). Myślę, że nie można porównywać sprzedaży tego modelu, ze sprzedażą serii 3 czy 5… Skąd więc ten pomysł na tytuł dla artykułu, „BMW ma spore problemy ze sprzedażą Serii 8” ? 🤔😂😂😂😜 (link do raportu OMNIPRET – https://omnipret.com/pl/rpl/reports/op/bmw) . Pozdrawiam.

  Reply
 • 25 marca 2020 at 15:24
  Permalink

  Uważam, że artykuł jest z serii, „Coś napiszemy, bo pisać coś trzeba” ;-). Wg tabeli z raportu OMNIPRET (aktualizacja na dzień 11.03.2020r.), w gamie wszystkich modeli BMW (a jest ich obecnie 26), „ósemka” plasuje się na 16 miejscu…
  Jak na stosunkowo świeży i przede wszystkim drogi model, uważam to za całkiem niezły wynik.
  Seria 8 jest w zestawieniu sprzedaży zaraz po topowym M5, a przed M4, czy dużo tańszym M2(!!!). Nie można porównywać sprzedaży serii 8, ze sprzedażą dużo tańszej serii 3, czy „rodzinnej” serii 5…
  Skąd ten pomysł na artykuł p.t. „BMW ma spore problemy ze sprzedażą Serii 8”? (link do raportu OMNIPRET – https://omnipret.com/pl/rpl/reports/op/bmw ).
  Może lepiej postarać się odpowiedzieć na zadane wyżej pytanie, niż usuwać komentarz(?)

  P.S.
  Szkoda, że redakcja CARTESTS, mimo tego, że udostępnia możliwość komentowania swoich artykułów, manipuluje komentarzami usuwając te niewygodne… oj, nieładnie, nieładnie… a na pewno nieprofesjonalnie.

  …tym razem zrobiłem print screen-a strony z artykułem wraz z moim komentarzem. W przypadku usunięcia mojego komentarza, będzie pamiątka dla potomnych i innych czytelników 😉
  Pozdrawiam. Tomasz.

  Reply
 • 26 marca 2020 at 09:10
  Permalink

  Nikt nie usunął twojego komentarza, widzę ich dokładnie dwa. Chyba, że było więcej. Jednak po pierwsze samochód jest w sprzedaży 2 lata, w dzisiejszych czasach to długo, a BMW nie będzie czekać kilka lat na jego sukces. Na co liczy biorąc pod uwagę, że seria 6 biorąc pod uwagę niszę dobrze się sprzedawała. Przykładowo model X u Mercedesa kończy swój żywot po 3 latach. Inny segment, ale 3 lata wydaje się, że to też za wcześnie? Po drugie nie problem jest z SUVami, a faktem, że wersje Gran Coupe, która cieszy się zawsze większym wzięciem zaprezentowano na sam koniec. Błąd. Po trzecie seria 8 w porównaniu do konkurencji okazała się rozczarowaniem dla wielu dziennikarzy, poszedł czarny marketing, a cenowo jest droższa niż kiedyś seria 6. Promowanie, że to inny samochód, a nie następca serii 6 też nie wyszedł. Artykuł więc na miejscu.

  Reply

Dodaj komentarz