Samochody elektryczne

Porsche Taycan Cross Turismo zadebiutuje pod koniec bieżącego roku

Porsche podsumowało 2019 rok i zdradziło część planów na nadchodzące miesiące.

Porsche podsumowało 2019 rok i zdradziło część planów na nadchodzące miesiące.

Przedwczoraj Porsche zorganizowało konferencję, na której omówione zostało ostatnie 12 miesięcy działalności marki. Producent pochwalił się wzrostem sprzedaży oraz zwiększeniem liczby pracowników, co przełożyło się na większą liczbę wyprodukowanych aut w stosunku do roku poprzedniego. Firma zdradziła też część swoich planów na przyszłość.

Nie jest tajemnicą, że Porsche od dłuższego już czasu skupia dużą cześć swojej uwagi na elektromobilności. W ciągu najbliższych czterech lat firma zamierza zainwestować około 10 mld euro na rzecz rozwoju samochodów hybrydowych i czysto elektrycznych. Jednym z pierwszych dzieci tej inwestycji ma być Porsche Taycan Cross Turismo.

Auto będzie uterenowioną wersją obecnego na rynku Taycana, maszyna otrzyma podwyższone zawieszenie oraz elementy nadwozia zabezpieczone za pomocą nakładek i osłon. Oprócz tego warianty układów napędowych, baterii oraz wyposażenie pozostaną takie same. Oficjalna premiera pojazdu, o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem będzie miała miejsce pod koniec bieżącego roku, a do salonów trafi na początku przyszłego.

Warto zaznaczyć, że przez markę Porsche Taycan Cross Turismo określone zostało mianem „pierwszego z pochodnych Taycana”, co oznacza, że bazowy Taycan doczeka się kilku specjalnych wersji. Wiemy o Cross Turismo oraz Sport Turismo, czy producent ma pomysł na więcej ewolucji? Przekonamy się z czasem.

2021 Porsche Taycan Cross Turismo – zdjęcia szpiegowskie grudzień 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Porsche

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz