Supersamochody

Lamborghini Sian FKP 37 zostało wystawione na sprzedaż

Nie zostaliście zaproszeni do kupienia którejś z 63 sztuk? Problem rozwiązany! Slot na zamówienie został wystawiony na sprzedaż, za prawie podwójną cenę.

Nie zostaliście zaproszeni do kupienia którejś z 63 sztuk? Problem rozwiązany! Slot na zamówienie został wystawiony na sprzedaż, za prawie podwójną cenę.

Lamborghini Sian FKP 37 swoją premierę miało na jesień zeszłego roku, a publiczny pokaz samochodu odbył się na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Maszyna jest pierwszym hybrydowym autem włoskiej marki.

Auto technologicznie bazuje na Aventadorze i odziedziczyło po nim 6,5-litrowe wolnossące V12. Silnik został jednak nieznacznie zmodyfikowany. Pojawiły się m.in. tytanowe kolektory ssące, a łączna moc jednostki została podniesiona do 785 KM. Oprócz tego na pokładzie znajdziemy pojedynczy silnik elektryczny, który działa współpracuje z główną jednostką na zasadzie miękkiej hybrydy i wpiera działanie głównej jednostki przy niskich obrotach i ruszaniu, a także podczas podczas jazdy przy bardzo niskich prędkościach np. podczas parkowania. Moc silnika elektrycznego to 34 KM, co przekłada się na łączną moc układu na poziomie 819 KM.

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi “poniżej 2,8 sekundy”, a prędkość maksymalna ma wynosić więcej niż 350 km/h. Najbardziej imponująca jest elastyczność jednostki. Z 70 km/h do 120 km/h auto przyspiesza o 1,2 sekundy szybciej niż Aventador SVJ.

Jak przystało na tak zapierająca dech w piersiach maszynę, jej produkcja została ściśle ograniczona. Łącznie zaplanowano 63 egzemplarze, a do ich zakupu zaproszono najwierniejszych klientów marki i osoby o odpowiednim statucie. Cena za pojazd wynosiła ponad 2 miliony euro.

Jeżeli jesteście źli, że Lamborghini nie złożyło akurat wam oferty, to pojawiła się właśnie szansa na to, aby Lamborghini Sian FKP 37 ostatecznie trafiło w wasze ręce. Slot na zakup samochodu został wystawiony na sprzedaż na portalu na Mobile.de. Co ciekawe, ofertę wystawiła firma tuningowa Mansory, słynąca z bardzo niecodziennego podejścia do modyfikacji. Za odkupienie pojazdu, życzy sobie 3,17 mln euro, a doliczając podatek wychodzi łącznie 3,77 mln euro. Samochód do szczęśliwego nabywcy dostarczony ma zostać w czerwcu tego roku. Ktoś chętny?

2020 Lamborghini Sian FKP 37 – zdjęcia z targów IAA 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Mobile.de

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz