Ferrari przekazało 10 mln euro na walkę z koronawirusem

Zaproponowano również tymczasowe dostosowanie zamkniętej fabryki Ferrari do produkcji respiratorów i sprzętu medycznego.

Zaproponowano również tymczasowe dostosowanie zamkniętej fabryki Ferrari do produkcji respiratorów i sprzętu medycznego.

Włochy zostały najbardziej dotknięte epidemią koronawirusa. Sytuacja na tle innych krajów wygląda dramatycznie, a liczba chorych oraz zgonów rośnie w zastraszającym tempie. Na dzień dzisiejszy potwierdzono 47 tysięcy przypadków (16,4% na całym świecie), a śmierć poniosło już ponad 4 tysiące osób. Tylko wczoraj w samych Włoszech zmarło 627 osób z powodu Covid-19.

Odbija się do poważnie na gospodarce Włoch. Problemem jest również dostępność sprzętu medycznego, w tym respiratorów i maseczek. Rodzina Agnelli, główni akcjonariusze Ferrari, przekazała rządowi 10 mln euro na pomoc w walce epidemią i zadeklarowała, że zamknięta fabryka Ferrari w Maranello może zostać z dnia na dzień otwarta i zaadoptowana do produkcji sprzętu medycznego.

Jak zaznaczają przedstawiciele Ferrari, we Włoszech jedynym producentem respiratorów jest Siare Engineering, którzy nie są w stanie sprostać popytowi na sprzęt.

źródło: Ferrari Polska

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz