Aston Martin planuje poszerzyć swoją ofertę SUV-ów

W najbliższych latach zobaczyć możemy Astona Martina DBX w nadwoziu SUV-a Coupe oraz w wersji 7-miejscowej.

W najbliższych latach zobaczyć możemy Astona Martina DBX w nadwoziu SUV-a Coupe oraz w wersji 7-miejscowej.

Aston Martin DBX jest pierwszym SUV-em w historii Astona Martina. Samochód zaprezentowany został na jesień zeszłego roku, a do salonów trafi w ciągu najbliższych miesięcy, o ile na przeszkodzie nie stanie epidemia koronawirusa. Chociaż samochód jeszcze na dobre nie zagościł na rynku, to brytyjska marka już teraz myśli o zaprojektowaniu dwóch kolejnych maszyn z tym typem nadwozia.

Zdradził to wiceprezes wykonawczy i dyrektor kreatywny, Marek Reichman, w wywiadzie dla portalu GoAuto. Plany jakie posiada na ten czas producent, zakładają ponowne wykorzystanie płyty podłogowej modelu DBX i zachowanie podobnych gabarytów maszyny. Nie ma więc mowy o crossoverze, zobaczyć mamy dwa pełnoprawne SUV-y, z których jeden posiadać będzie zdobywająca od pewnego czasu popularność sylwetkę SUV-a coupe, a drugi oferować będzie 7 miejsc siedzących w środku.

Nigdy nie zejdziemy diametralne pod względem wielkości w dół, niekoniecznie planujemy również duży rozwój gabarytów w górę, ale możemy skusić się na małe zmiany pojemności auta. Rozstaw osi pozostanie więc taki sam, ale nadwozie trochę się kurczy. Jeśli chodzi o zmniejszanie, to nie będziemy konkurować z Macanem. Wielkość Cayenne oraz DBX to dla nas rdzeń, podstawa. Tak więc możemy nieco zredukować gabaryty, a jeśli chodzi o powiększenie, to jest relatywnie proste. Wszystko to możemy zrobić korzystając z naszej płyty podłogowej modelu DBX.

Wiceprezes wykonawczy i dyrektor kreatywny Astona Martina, Marek Reichman

Aston Martin nie planuje tworzyć konkurenta dla aut pokroju Porsche Macan, jeżeli jednak na rynku zagości ich SUV-coupe, to prawdopodobnie będzie stawiany obok takich maszyn jak Porsche Cayenne Coupe, BMW X6 czy Lamborghini Urus. Jeżeli jednak chodzi o bardziej pojemny model, to jego konkurentami będą BMW X7 oraz Mercedes-Benz GLS.

Jeżeli brytyjski producent rzeczywiście zdecyduje się na rozszerzenie swojej oferty SUV-ów, to nowe auta powinniśmy zobaczyć za 2-3 lata.

2020 Aston Martin DBX

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: GoAuto

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz