Supersamochody

Premiera Maserati MC20 przesunięta

Nowy włoski supersamochód zadebiutuje we wrześniu.

Nowy włoski supersamochód zadebiutuje we wrześniu.

Maserati podjęło poważną decyzję o przesunięciu premiery swojego nadchodzącego supersamochodu. Z powodu ogromnych problemów we Włoszech z powodu epidemii koronawirusa, model MC20 zadebiutuje z opóźnieniem 4 miesięcy. Oczywiście zakładając, że wkrótce sytuacja się polepszy i auto będzie można oficjalnie zaprezentować, a następnie szybko wprowadzić do produkcji.

Dziś sytuacja we Włoszech wygląda najgorzej ze wszystkich krajów na całym świecie. Na półwyspie Apeniński odnotowano ponad 35 tysięcy chorych, a ich liczba wzrasta w zastraszającym tempie o ok. 4 tysiące dziennie. Na dzień dzisiejszy liczba ofiar w samych Włoszech to 2978 osób.

Maserati MC20 ma być kamieniem milowym w poprawieniu sytuacji włoskiego producenta na arenie międzynarodowej. Firma nieustannie notuje coraz gorsze wyniki, a nowym model ma być pierwszym etapem odrodzenia producenta z trójzębem w swym logo.

MC20 będzie posiadać umieszczony centralnie silnik i będzie zbudowany na podobnej zasadzie, co Alfa Romeo 4C. Wykorzystany zostanie tzw. monocoque, czyli nadwozie samonośne, co pozwoli mocno ograniczyć masę pojazdu. Auto od Alfy będzie nieco dłuższe, szersze oraz posiadać większy rozstaw osi, co przełoży się na więcej miejsca w środku i pozwoli zainstalować większy silnik.

Za napęd ma odpowiadać podwójnie turbodoładowana jednostka V6, która pierwotnie była projektowana dla Alfy Romeo GTV oraz Alfy Romeo 8C, lecz prace nad tymi modelami zostały zawieszone w listopadzie 2019 roku. Maserati przejęło prace i wprowadziło swoje poprawki. Pojemność jednostki została zwiększona z 3 l do 3,6 l, przystosowano jednostkę do pracy z 8-stopniową skrzynią biegów od firmy Getrag i zastosowano napęd wyłącznie na tylną oś, zamiast na wszystkie koła.

Maserati pracuje również nad wersją hybrydową Plug-In o mocy ok. 700 KM oraz całkowicie elektryczną o bliżej nieznanych parametrach. Te mają się pojawić najszybciej 12 miesięcy po premierze wersji spalinowej.

2021 Maserati MC20 – wizualizacja Avarvarii, luty 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Muł testowy Maserati na bazie Alfy Romeo 4C

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Maserati

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz