Suzuki Jimny Pick-up – dostępny tylko w Nowej Zelandii

Auto wyjeżdża w takim stanie prosto z salonu, z gwarancją i niezbędnymi certyfikatami bezpieczeństwa.

Auto wyjeżdża w takim stanie prosto z salonu, z gwarancją i niezbędnymi certyfikatami bezpieczeństwa.

Na jesień zeszłego roku publikowaliśmy wizualizacje przedstawiające Suzuki Jimny w nadwoziu pick-upa. Projekt bardzo wam się spodobał, jednak byliśmy wtedy pewni, że aktualna generacja auta nie będzie dostępna w takiej wersji. Życie potrafi jednak zaskakiwać i jak się okazuje, Jimny pick-up jest dostępny do kupienia w Nowej Zelandii prosto od dealera marki!

Auto trafia do kraju w standardowej formie, po czym kierowane jest do specjalnego zakładu, który odcina tylną część maszyny i wstawia w miej miejsce aluminiową pakę. Konstrukcja ma zatwierdzone potrzebne certyfikaty bezpieczeństwa i przeszła wszystkie testy, w dodatku modyfikacje wprowadzane są przez specjalnie przeszkolonych pracowników. Dla podkreślenia „roboczego” charakteru samochodu, pojazd kupić możemy jedynie w standardowej wersji wyposażenia.

Udostępnienie Suzuki Jimny jako pick-upa, jest świetną zagrywką ze strony dealera firmy, ponieważ auta z tego typu nadwoziem na rynku Australii i Nowej Zelandii są szalenie popularne. Cena tej uroczej maszyny wynosi 12 000 nowozelandzkich dolarów, czyli nieco ponad 28 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że Jimny na Europejskim rynku nie ma tak łatwego żywota. Samochód niebawem wycofany ma zostać z uwagi na niespełnianie norm emisji dwutlenku węgla.

2020 Suzuki Jimny pick-up

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2019 Suzuki Jimny

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Driven.co.nz via Jalopnik

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz