Supersamochody

Pierwsza sztuka McLarena Speedtail wyjeżdża na publiczne drogi

Pochwalił się tym dealer marki w Belgii, który miał przyjemność wydać samochód.

Pochwalił się tym dealer marki w Belgii, który miał przyjemność wydać samochód.

Pod koniec zeszłego roku McLaren pochwalił się, że model Speedtail jest oficjalnie najszybszym McLarenem w historii. Za napędzanie auta odpowiedzialna jest 4-litrowa jednostka V8 z turbodoładowaniem, która zapewnia moc na poziomie 750 koni mechanicznych oraz 799 Nm. Współpracuje ona z dodatkowym silnikiem elektryczny o mocy 312 KM oraz 347 Nm. Wspólna moc obu jednostek według McLarena wynosić ma 1055 koni mechanicznych i 1149 Nm.

Pierwsze 100 km/h na liczniku Speedtaila pojawia się w czasie około 2,5 sekund. 300 km/h samochód osiąga w mniej niż 13 sekund. Prędkość maksymalna wynosi aż 403 km/h.

Produkcja samochodu zaplanowana została na 106 egzemplarzy, a każdy jest wyceniony na 2 miliony. Jak przystało na maszynę ściśle limitowaną, wszystkie sztuki wyprzedane zostały błyskawicznie wśród zaufanych klientów marki i osób z odpowiednio wysokim statusem. Jeden szczęśliwy nabywca może cieszyć się już ze swojego zakupu, reszta niebawem odbierać będą telefony od McLarena z dobrą wiadomością.

Granatowa sztuka, która możecie obejrzeć niżej, została już odebrana, czym pochwalił się dealer McLarena w Belgii. Na zdjęciach bardzo dobrze widać podwójną parę drzwi auta, otwieranych do góry, a uwagę warto zwrócić również na aerodynamiczne nakładki na koła, wykonane z włókna węglowego.

Jeżeli jesteście źli, że nie otrzymaliście szansy na kupienie McLarena Speedtail, to mamy dla was dobrą wiadomość. Jesteśmy pewni, że niebawem u luksusowych dealerów samochodów, pojawią się możliwości odkupienia pojazdów.

2020 Pierwszy McLaren Speedtail

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: McLaren Brussels / Facebook

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz