Supersamochody

Mansory Cabrera – kiedy Lamborghini Aventador SVJ to za mało

Oto ściśle limitowany samochód, który powstał na bazie... ściśle limitowanego Aventadora SJV.

Oto ściśle limitowany samochód, który powstał na bazie… ściśle limitowanego Aventadora SVJ.

Lamborghini Aventador SVJ to samochód, który bez dwóch zdań robi piorunujące wrażenie. Pojazd napędzany jest znaną jednostką V12 o pojemności 6,5 litra, która produkuje 770 koni mechanicznych (566 kW) mocy i 790 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto potrzebuje zaledwie 2,8 sekundy aby przyspieszyć od 0 do 100 km/h oraz 8,6 sekundy do 200 km/h. Dużą rolę odgrywa w tym niska waga wynosząca 1525 kg, co przekłada się na stosunek mocy do masy 1,98 kg/KM, ponadto nadwozie maszyny wyposażone jest w system aktywnej aerodynamiki Aerodinamica Lamborghini Attiva, który zapewnia świetny docisk do podłoża, i tym samym pewne prowadzenie przy każdych prędkościach.

Są jednak osoby, dla których samochód ten jest niewystarczający. Mansory wzięło na swój warsztat dziecko Lamborghini i po raz kolejny udowodniło, że nie ma samochodu, którego nie daliby rady ulepszyć. Oto Mansory Cabrera.

Pojazd otrzymał przemodelowany przedni zderzak z jeszcze większym splitterem, światła zostały całkowicie zmienione i zupełnie nie przypominają tych, które stosuje włoska marka. Na masce pojawiły się dodatkowe przetłoczenia i wloty, a z boku większe nakładki na progi.

Tuner zachował charakterystyczne, boczne wloty powietrza oraz pozostawił tylne lampy w niezmienionej formie. Auto otrzymało jednak jeszcze większy spojler, dwie dodatkowe końcówki układu wydechowego oraz zmodyfikowany dyfuzor, który tak, ma teraz większe rozmiary. Mansory przygotowało dla projektu dedykowane felgi wykonane ze stopu metali lekkich o rozmiarze 20-cali z przodu oraz 21-cali z tyłu.

Warto zaznaczyć, że duża część nadwozia auta została wykonane z włókna węglowego, materiał ten zagościł również w kokpicie pojazdu. Ten, nie został wiele zmieniony, a tuner zdecydował się głównie na wprowadzenie do niego swoich własnych materiałów i kierownicy.

Modyfikacje dotknęły również jednostki napędowej auta. Silnik Lamborghini został stuningowany i zapewnia teraz moc 810 koni mechaniczny. Sprint do 100 km/h został tym samym skrócony do 2,6 sekund, a prędkość maksymalna zwiększona o 5 km/h, co oznacza, że wynosi teraz 355 km/h.

Mansory planuje stworzyć tylko 3 sztuki modelu Cabrera, co częściowo spowodowane jest tym, że auto bazuje na samochodzie, którego produkcja także została ściśle ograniczona. Na świecie dostępne są tylko 963 sztuki Lamborghini Aventador SVJ i nie będzie ich więcej. Tym samym dzieło Mansory jest ściśle limitowanym autem, które powstało na bazie ściśle limitowanego auta. Cena? Oficjalnie jeszcze nie podana.

2020 Mansory Cabrera

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Mansory

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz