Samochody elektryczne

BMW ograniczy ofertę silników spalinowych o połowę

Zastąpią je hybrydowe układy napędowe lub silniki czysto elektryczne.

Zastąpią je hybrydowe układy napędowe lub silniki czysto elektryczne.

Grupa BMW opublikowała niedawno swój raport finansowy podsumowujący cały zeszły rok. Oprócz bardzo dobrych danych dotyczących przychodów koncernu, dokument zawiera również strategię i cele na najbliższe miesiące. Najważniejszą wiadomością z nich wydaje się być plan ograniczenia oferty silników spalinowych o 50% w wszystkich markach należących do grupy. Mówimy więc nie tylko o BMW, ale również Mini czy Rolls-Royce.

Do 2021 roku z oferty koncernu zniknąć ma połowa tradycyjnych układów napędowych z uwagi na to, że BMW zamierza przenosić swoje samochody na nowe, inteligentne płyty podłogowe, które tworzone są z myślą o hybrydowych bądź całkowicie elektrycznych jednostkach. Pozostałe firmy należące do grupy, muszą zastosować się do przyjętej polityki, tak wiec zmiany dosięgną wszystkich.

W raporcie nie ma żadnej informacji o tym, że oferta modeli BMW zostanie przerzedzona z uwagi na planowane rewolucje, jednak wydaje się być to niezbędne i powinniśmy spodziewać się, że w najbliższym czasie pewna część BMW zniknie z rynku. Identyczną strategię przyjął niedawno Mercedes-Benz, ten jednak jawnie zapowiedział, że przycinać będzie swoją ofertę.

Hybrydowe układy napędowe trafią z pewnością do każdej maszyny oferowanej przez bawarską firmę, ponadto producent pracuje w tym momencie nad trzema samochodami napędzanymi energią czysto elektryczną. Mowa tutaj o BMW iX3, BMW i4 oraz BMW iNext.

2020 BMW Concept i4

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: BMW

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz