Supersamochody

Co powiecie na taki supersamochód od Mazdy?

Wiemy już, że niebawem zobaczymy sportową Mazdę MX-9. Co jednak, gdyby marka poszła o krok dalej i stworzyła pełnoprawny supresamochód?

Wiemy już, że niebawem zobaczymy sportową Mazdę MX-9. Co jednak, gdyby marka poszła o krok dalej i stworzyła pełnoprawny supresamochód?

O Maździe MX-9 z silnikiem Wankla na pokładzie pierwszy raz słyszeliśmy już ponad 2 lata temu. Samochód dalej nie został zaprezentowany, a nawet nigdy nie mieliśmy okazji przyjrzeć się pojazdowi w produkcyjnym nadwoziu podczas zakamuflowanych testów. Nie mniej jednak, według najnowszych pogłosek, auto świętować ma swoją premierę w przyszłym roku. Co jednak, gdyby Mazda postanowiła pójść o krok dalej i stworzyć zaraz po MX-9, pełnoprawny supersamochód?

Artysta projektujący samochody, Joseph Robinson, puścił wodze wyobraźni i stworzył wizualizację prezentującą właśnie taką maszynę. Auto nie otrzymało żadnej konkretnej nazwy, jednak jego nadwozie przestawia piękną wizję potencjalnej przyszłości japońskiej marki.

Nadwozie pojazdu wydaje się być wyrzeźbione z jednego kawałka metalu, grill umieszczony został bardzo nisko, a po jego bokach widzimy charakterystyczny okrągły wzór światła LED. Szyby łączą się w jedną kapsułę i nie są poprzedzielane żadnymi słupkami. Dwie końcówki układu wydechowego wychodzą bezpośrednio z tylnego zderzaka, na wzór Lamborghini bądź McLarena, poniżej nie mogło zabraknąć dużego dyfuzora.

Uwagę zwraca brak tradycyjnych lusterek ani nawet słupków, na których umieszczone byłyby kamery, przekazujące obraz zza samochodu do wnętrza. Napęd samochodu według twórcy jest hybrydowy, a silnik spalinowy umieszczony został za placami kierowcy, co zaakcentowane zostało na grafice prezentującej auto z góry.

Supersamochód od Mazdy – wizualizacja

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Behance

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz