Produkcja BMW i8 zostanie zakończona w kwietniu

Jest to z pewnością jeden z najbardziej widowiskowych samochodów na rynku. Niestety jego historia niedługo się zakończy.

Jest to z pewnością jeden z najbardziej widowiskowych samochodów na rynku. Niestety jego historia niedługo się zakończy.

Chociaż oferta BMW pełna jest sportowych, robiących ogromne wrażenie maszyn, to korona w tej kategorii należy się zdecydowanie modelowi i8. Chociaż za napędzanie pojazdu odpowiada zaledwie 1,5-litrowy silnik z trzema cylindrami, połączony z pojedyncza jednostką elektryczną, to mało jest samochodów, które budzą takie emocje. Niestety niebawem BMW i8 zdjęte zostanie z linii montażowych.

To, że auto nie doczeka się swojej kontynuacji, bawarska firma ogłosiła na lato zeszłego roku. Nie znaliśmy dotychczas jednak chwili, w której samochód przestanie być produkowany. BMW ogłosiło właśnie, że moment ten nadejdzie w połowie przyszłego miesiąca. Aby uczcić historię modelu, producent przygotował specjalną wersję auta, Ultimate Sophisto, która wyprodukowana zostanie ekskluzywnie w liczbie 200 egzemplarzy.

BMW i8 swoją premierę świętowało podczas targów motoryzacyjnych Frankfurt Motor Show w 2013 roku. Pomimo bardzo wysokiej ceny, wynoszącej 630 tysięcy złotych za coupe oraz 690 tysięcy złotych za roadstera, pod koniec zeszłego roku, marka świętowała sprzedanie łącznie 20 tysięcy sztuk maszyny, co jest bardzo dobrym wynikiem.

2020 BMW i8 Ultimate Sophisto

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: BMW

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz