Supersamochody

Następca McLarena P1 posiadać będzie spalinowy silnik

Marka trzyma się swoich wcześniejszych postanowień, według których nie zamierzają w najbliższej przyszłości produkować elektrycznych samochodów.

Marka trzyma się swoich wcześniejszych postanowień, według których nie zamierzają w najbliższej przyszłości produkować elektrycznych samochodów.

Pod koniec zeszłego roku McLaren oznajmił, że w najbliższej przyszłości nie będzie podejmować się prac nad całkowicie elektrycznym samochodem. Marka przez kilka następnych lat zamierza skupiać się na rozwoju hybrydowych układów napędowych, a w czyste „elektryki” zainwestować wtedy, kiedy posiadać będzie do tego odpowiednio zaawansowaną technologię.

Jest to bardzo mądre podejście i pokazuje, że producent nie chce ślepo podążać za trendami, w zamian skupia się tworzeniu jak najlepszych samochodów, korzystając z tego, co już posiada. Potwierdzeniem tej filozofii miała być premiera pierwszej dedykowanej pod hybrydy platformy McLarena na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie. Wydarzenie jednak się nie odbyło, a brytyjska marka zatrzymała informacje o płycie podłogowej na razie tylko dla siebie.

Nie musimy się jednak martwić, że firma zmieniła zdanie. Producent dalej widzi swoja przyszłość w hybrydach, o czym poinformował dyrektor generalny McLarena, Mike Flewitt, w wywiadzie dotyczącym następcy legendarnego P1. Flewitt przyznał, że samochód mógłby być całkowicie elektryczny, jednak mijałoby się to ze sportowym charakterem auta.

Lubię samochody elektryczne, jeżdżę nimi ostatnio bardzo dużo i w formie codziennego samochodu świetnie się sprawują. Problemem jest czas, jakiego potrzeba do naładowania ich akumulatorów. Weźmy na przykład 765LT, wiemy, że wielu klientów zamierza zabrać go na tor. Gdyby to był EV, to mógłbyś cieszyć się nim jakieś 30 minut, a potem musiałbyś podłączyć go do prądu aż do następnego dnia. Nie przekonuje mnie to.

Dyrektor generalny McLarena, Mike Flewitt

Ciężko przewidzieć jest do którego roku McLaren pozostanie wierny spalinowym silnikom. O ile będzie to później, niż w 2035 roku, marka może mieć problemy prawne, ponieważ na początku zeszłego miesiąca, premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson ogłosił, że na terenie kraju za 15 lat, nie będzie można kupić samochodu z konwencjonalnym silnikiem.

2015 McLaren P1

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Car and Driver

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz