Samochody elektryczne

Mercedes-Benz Klasy G otrzyma elektryczny układ napędowy

Nawet najbardziej klasyczny samochód w ofercie Mercedesa będzie teraz elektryczny.

Nawet najbardziej klasyczny samochód w ofercie Mercedesa będzie teraz elektryczny.

Mercedes-Benz Klasy G to jedno z najlepiej rozpoznawalnych samochodów na rynku. Unikatowy wygląd oraz wieloletnia historia sprawiły, że maszyna wyrosła już do rangi kultowej. Pomimo niesłabnącej popularności, auto musi rozwijać się wraz ze zmieniającym się rynkiem. Niedawno usłyszeliśmy, że w najbliższej przyszłości Klasę G czekać będą spore zmiany. Teraz wiemy, że będzie to oznaczało wprowadzenie do oferty pojazdu elektrycznego układu napędowego.

Informacją tą podzielił się prezes koncernu Daimlera, Ola Källenius, w wywiadzie przeprowadzonym dla portalu CarAdvice. W tym momencie firma przygotowuje już pierwsze szkice i prace koncepcyjne, na podstawie których inżynierowie marki stworzą auto.

„Klasa G wykracza poza wszystkie segmenty i niemalże logikę przemysłu samochodowego, to tak, jakby samochód był własną, oddzielną marką. Tak, maszyna otrzyma swoją elektryczną wersję, rozpoczęliśmy już prace nad pierwszymi projektami, tak więc spodziewajcie się, że za kilka lat będziecie mogli poruszać się przyjazną dla środowiska Klasą G.

Prezes koncernu Daimlera, Ola Källenius

Ola Källenius bezpośrednio zaznaczył, że zanim samochód trafi do sprzedaży, minie sporo czasu. Prawdopodobnie oznacza to, że elektryczną Gelendę zobaczymy wraz z premierą nowej generacji auta. O samym pojeździe wiemy na ten moment prawie nic, biorąc jednak pod uwagę niedawne oświadczenie Mercedesa, co do nadchodzących zmian w jego ofercie, możemy się spodziewać, że auto powstanie na innej platformie, niż aktualna wersja maszyny, którą Klasa G współdzielić będzie z innymi modelami marki.

2019 Mercedes-Benz Klasa G

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Car Advice

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz