Zdjęcia szpiegowskie

Skoda Enyaq sfotografowana podczas testów

Pierwsza zbudowana w pełni od podstaw elektryczna Skoda jest już testowana w terenie.

Pierwsza zbudowana w pełni od podstaw elektryczna Skoda jest już testowana w terenie.

Całkiem nie tak dawno Skoda otworzyła nowy rozdział w swojej historii i odważnym krokiem weszła w erę elektromobilności. Na start Superb oraz Octavia otrzymały hybrydowe wersje, a Citigo została czystym „elektrykiem”. Teraz marka pracuje nad swoim pierwszym, zbudowanym od podstaw autem elektrycznym. Oto Skoda Enyaq, która po raz pierwszy przyłapana została na zakamuflowanych testach w terenie.

Szpiedzy motoryzacyjni przyłapali samochód blisko głównej siedziby producenta w Mladá Boleslav. Chociaż maszyna obudowana została przez pracowników firmy panelami zakrywającymi część nadwozia, to już teraz możemy powiedzieć wiele o wyglądzie pojazdu. Design Enyaq inspirowany miał być konceptem Skoda Vision iV, który zaprezentowany został w ubiegłym roku podczas targów Genewa Motor Show. Jak na ten czas wydaje się, że auto swoim wyglądem najbardziej zbliżone będzie do nowej Octavii połączanej z Skodą Kodiaq.

W środku, na centralnym miejscu deski rozdzielczej królować będzie duży, dotykowy tablet, czym Enyaq znacznie odbiegać będzie od wszystkich innych modeli producenta. Co ciekawe, na zdjęciu zobaczyć możecie, że w kokpicie obecna jest tradycyjna wajcha do zaciągania hamulca ręcznego, nie wydaje się jednak, aby znalazła się ona w produkcyjnej wersji auta.

Skoda Enyaq jest kuzynem niedawno zaprezentowanego Volkswagena ID.4, samochody dzielą ze sobą modułową płytę podłogową MEB, a na ich pokładzie znajdziemy te same zestawy akumulatorów oraz silniki. Tym samym Enyaq oferować będzie nawet 500 kilometrów maksymalnego zasięgu liczonego według programu WLTP, przy wyborze najmocniejszej wersji, do wyboru otrzymamy zarówno napęd na tylną oś, jak i na wszystkie koła pojazdu.

Oficjalna premiera pierwszej elektrycznej Skody zbudowanej od podstaw powinna mieć miejsce w tym roku. W salonach auto zobaczymy jednak najszybciej w 2021 roku.

2021 Skoda Enyaq – zdjęcia szpiegowskie marzec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz