Samochody elektryczne

Volkswagen ID.4 już oficjalnie

Pomimo tego, że "trójka" ma ogromne problemy, Volkswagen właśnie kolejny pojazd z serii ID.

Pomimo tego, że „trójka” ma ogromne problemy, Volkswagen właśnie kolejny pojazd z serii ID.

Jesienią zeszłego roku Volkswagen zaprezentował bardzo odważne plany dotyczące przyszłości swojej oferty. Według nich do końca 2029 roku posiadać ma w ofercie 75 aut elektrycznych oraz 60 hybryd. Oświadczenie to brzmi niemalże absurdalnie, jednak mamy do czynienia z jednym z największych światowych koncernów motoryzacyjnych, więc wszystko jest możliwe, a plany te zostały z pewnością dobrze przemyślane.

Na razie jednak, producent nie radzi sobie dobrze z wypełnianiem swojej misji, ponieważ zaprezentowany w zeszłym roku Volkswagen ID.3 nie jest jeszcze ukończony. Przez bardzo duże problemy z oprogramowaniem, dostarczenie samochodów do klientów może zostać opóźnione o nawet 12 miesięcy.

Mając na uwadze tę wpadkę, firma postępuje bardzo odważnie, ponieważ zaprezentowała właśnie w internecie nowy elektryczny model – Volkswagena ID.4. Tym razem jest to crossover. Przednia linia świateł przypomina w dużym stopniu wspomniany model ID.3, tył jest jednak znacznie inny i zagościły na nim złączone po środku światła, których wzór składała się z kilkunastu kwadratowych lamp LED. Na przednim zderzaku widać atrapy przelotów powietrza, a po bokach uwagę zwracają duże felgi, z których słynąć ma linia ID. Producent nie udostępnił jeszcze zdjęć wnętrza, jednak założyć można, że będzie bardzo zbliżone do kokpitu ID.3.

Nie znamy również żadnych konkretnych danych dotyczących napędu maszyny. Wiemy, że auto dostępne będzie w paru konfiguracjach, z których najdroższa oferować będzie nawet do 500 kilometrów zasięgu, liczonego w cyklu WLTP. Standardowo ID.4 posiadać ma napęd na tylną oś, w ofercie znajdziemy jednak również napęd na wszystkie koła, dla dobrego ułożenia środka ciężkości, akumulator umieszczony został na środku podwozia.

Volkswagen zakłada, że ID.4 ma trafić do klientów jeszcze w tym roku. Czy tak faktycznie będzie, czas pokaże.

2020 Volkswagen ID.4

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Volkswagen

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz