Samochody elektryczne

Hyundai zbudował własne Porsche 911

Gdy spojrzymy na koncepcyjny model Prophecy, skojarzenie jest tylko jedno.

Gdy spojrzymy na koncepcyjny model Prophecy, skojarzenie jest tylko jedno.

Hyundai przygotowuje się do szerokiej ekspansji na rynku motoryzacyjnym. Ostatnie pasmo sukcesów i wzrostów sprzedaży spowodowało, że Koreańczycy grają coraz odważniej i porywają się więcej. Po tym jak w 2016 do firmy dołączył SangYup Lee, projekty samochodów są jeszcze ciekawsze, a Hyundai zaczyna wkraczać w nowe segmenty.

Aktualnie Hyundai myśli mocno nad poważnym atakiem segmentu samochodów elektrycznych. Po Ioniqu Electric oraz sukcesie Kony Electric, Hyundai jest świadomy, że może znacznie więcej. Tak też powstał Prophecy Concept – 4-drzwiowe coupe, które nie tylko zapowiada wejście w segment aut sportowych, lecz również jest premierą zupełnie nowej architektury, która będzie wykorzystywana w nowych autach elektrycznych.

Pod względem designu, Prophecy kojarzy się wyłącznie z jednym samochodem – Porsche 911. Klasyczne linie niemieckiego coupe, nisko poprowadzony przedni pas, masywne nadkola i linia dachu zakończona mocno odstającym spojlerem. Nie da się bardzo skopiować klasycznej 911-stki. Jednak auto koncepcyjne posiada kilka unikalnych elementów, w tym między innymi nowatorskie tylne światła, podwójne drzwi otwierane w przeciwnych kierunkach, czy projekt futurystyczny projekt wnętrza. Ciekawe są również szkice projektowe modele, które ukazują model ze światłami w stylu Bugatti La Voiture Noire.

Mając na uwadze historię modeli koncepcyjnych Hyundaia oraz zapowiedzi SangYup Lee, głównego stylisty marki, wkrótce powinniśmy zobaczyć produkcyjną wersję Prophecy, która rzuci wyzwanie sportowym samochodem elektrycznym, takim jak Porsche Taycan oraz Tesla Model S.

2020 Hyundai Prophecy Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz