BMW zmienia swoje logo

Pierwszym samochodem, na którym umieszczony został nowy logotyp jest koncepcyjne BMW i4.

Pierwszym samochodem, na którym umieszczony został nowy logotyp jest koncepcyjne BMW i4.

Ostatnimi czasy jesteśmy świadkami niezwykle dużej aktywności firm motoryzacyjnych w kierunku zmieniania swoich logotypów. Na zmodyfikowanie swojego logo zdecydował się niedawno Volkswagen oraz Kia. Teraz do tego grona dołączyło BMW, które przy okazji prezentacji swojego najnowszego konceptu zapowiadającego BMW i4, pokazało również wygląd swojego nowego logo.

Główną zmianą jest to, że z logotypu zniknął czarny pierścień otaczający biało-niebieską szachownicę. Wokół flagi Bawarii znajduje się teraz przezroczysta przestrzeń, a zarys koła, podobnie jak litery, zaznaczony jest białym kolorem. Tym samym kolor każdego samochodu BMW, będzie teraz integralną całością jego logo. Nowością jest również to, że znaczek będzie całkowicie płaski, a nie wypukły jak dotychczas.

Oczywiście niemiecka marka przygotowała całą filozofię wokoło zmiany swojego logotypu. Podobnie jak w przypadku konkurencji, zmodernizowane logo symbolizuje wejście producenta w nową erę, ponadto usunięcie czarnego pierścienia sprawiać ma, że firma wydawać się będzie bardziej otwarta i wyrazista. Według starszego wiceprezesa ds. klientów i marki, Jensa Thiemera, zmiana charakteru logotypu na bardziej cyfrowy, przyciągać ma do producenta młodszych klientów, którzy wychowani zostali w erze szerokiego dostępu do internetu.

2020 BMW Concept i4

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: BMW

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz