Mercedes oficjalnie zapowiada redukcję swojej oferty

Pod topór pójdą niektóre modele oraz silniki, a część maszyn przeniesiona zostanie na wspólne płyty podłogowe.

Pod topór pójdą niektóre modele oraz silniki, a część maszyn przeniesiona zostanie na wspólne płyty podłogowe.

Dwa tygodnie temu informowaliśmy was o tym, że Mercedes rezygnuje z Klasy S Coupe i Klasy S Kabriolet. Przewidywaliśmy, że ten ruch jest początkiem ograniczania oferty przez niemiecką markę, a tym samym cięcia kosztów produkcji. Szef działu badań i rozwoju w Mercedesie, Markus Schafer, w najnowszym wywiadzie udzielonym dla portalu Autocar, oficjalnie przyznał, że jego firma rozpoczyna właśnie proces przycinania portfolio i dostosowania go do coraz trudniejszych warunków, jakie panują w branży.

Oprócz, dwóch wymienionych już limuzyn, z oferty firmy zniknie na pewno Klasa X, która została bardzo źle przyjęta przez rynek. Nowej generacji nie doczekają się również modele CLS oraz 4-drzwiowe AMG GT, maszyny te prawdopodobnie połączone zostaną w jeden samochód, dzięki czemu Mercedes nie będzie musiał już produkować dedykowanej, pojedynczej platformy drugiego auta.

Wśród samochodów, których nie ominą cięcia kosztów, wymieniona została również Klasa G, fani pojazdu mogą być jednak spokojni, ponieważ prawdopodobnie chodzi o przeniesienie auta na inną płytę podłogową, niż o jego usunięcie z portfolio. Markus Schafer zdradził tylko część pojazdów, jakie czekają zmiany. Oferta niemieckiego producenta jest na tyle duża, że z pewnością o modyfikacjach słyszeć będziemy naprawdę długo.

Oprócz cięcia ofert modeli i ich ujednolicania ich płyt podłogowych, marka pracować będzie również nad silnikami, aby te spełniały coraz bardziej wyśrubowane normy Unii Europejskiej. Proces ten naturalnie dotknie najbardziej jednostki zapewniające najlepsze osiągi, Mercedes nie zamierza jednak poddawać się bez walki i walczyć będzie o to, aby silniki V8 i V12 jak najdłużej pozostały w ofercie. Plany Mercedesa zrewidowane zostaną jednak, kiedy w życie wejdą normy emisji Euro 7.

źródło: Autocar

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz