Hybrydowe Porsche 911 dopiero od przyszłej generacji?

Najnowsze informacje płynące z firmy, negują jej wcześniejsze zapowiedzi dotyczące elektryfikacji flagowego modelu.

Najnowsze informacje płynące z firmy, negują jej wcześniejsze zapowiedzi dotyczące elektryfikacji flagowego modelu.

Na jesień zeszłego roku mieliśmy okazję usłyszeć o wywiadzie, jaki Top Gear przeprowadził z szefem Porsche, Olivierem Blume, dotyczącego hybrydowego Porsche 911. Według ówczesnych informacji samochód był w planach producenta i miał być najpotężniejszym wydaniem modelu w całej jego historii.

Wiadomość, że niemiecka marka pracuje nad elektryfikacją 911, wydawała nam się bardzo naturalna, z uwagi na to, że od pewnego już czasu, niemiecki producent niezwykle ambitnie rozwija się w kierunku hybrydyzacji i elektromobilności. Najnowsze informacje płynące z portalu AutoCar, negują jednak wszystkie opisane doniesienia.

Portal miał okazję porozmawiać z szefem projektu Porsche 911, Frankiem-Steffenem Walliserer, według którego elektryfikacja modelu nie nadejdzie szybko. Spowodowane ma to przede wszystkim być jego wizją na pojazd, która zakłada, że 911 zachowa w pełni benzynowy układ napędowy tak długo, jak będzie to możliwe. Walliser zdecydował się nawet na oświadczenie, według którego model, nam którym sprawuje pieczę, będzie ostatnim samochodem Porsche, który przejdzie na całkowicie elektryczny napęd. Prawdopodobnie będzie to miało miejsce dopiero po 2030 roku, kiedy przejdzie na emeryturę.

Tym samym Porsche 911 nie powinniśmy spodziewać się zobaczyć na publicznych ulicach w ciągu najbliższych 10 lat, a co ze wspomnianym, hybrydowym odpowiednikiem? Ten pojawić ma się w ofercie maszyny dopiero od przyszłej generacji, czyli w okolicach 2026 roku. Oprócz niechęci głównego szefa projektu, do elektryfikacji, problemem ma być również waga komponentów, jakimi dysponuje aktualnie firma.

Rzadko kiedy zdarza się, abyśmy otrzymywali dwie zupełnie sprzeczne ze sobą informacje, pochodzące od wysoko postawionych osób z danej firmy. Czyżby w Porsche szykował się duży konflikt, co do wizji topowego modelu marki?

2021 Porsche 911 Turbo S

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Autocar

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz