Frankfurt Motor Show przeniesione do Monachium

Poznaliśmy nową lokalizację, gdzie odbywać się będą niemieckie tragi motoryzacyjne.

Poznaliśmy nową lokalizację, gdzie odbywać się będą niemieckie tragi motoryzacyjne.

Pod koniec stycznia dotarła do nas smutna wiadomość, według której, ubiegłoroczne targi motoryzacyjne we Frankfurcie odbyły się po raz ostatni. Wydarzenie organizowane było od 70 lat, jednak ostatecznie przegrało z coraz cięższym rynkiem, zbyt wysokimi kosztami oraz spadającym zainteresowaniem dużymi targami.

Niemieckie targi motoryzacyjne nie zniknęły jednak na zawsze, a ich organizator Verband der Automobilindustrie (VDA), po zakończeniu współpracy z Frankfurtem rozpoczął poszukiwania nowego miejsca dla wydarzenia. Chęć zorganizowania IAA zgłosiły takie miasta jak Kolonia, Stuttgart, Hanower, Berlin, Monachium i Hamburg. Mówiło się jednak, że pod uwagę brane są przede wszystkim trzy ostatnie wymienione miasta.

Ostatecznie wygrało Monachium, w czym swoje palce maczały prawdopodobnie BMW i Audi, ponieważ pierwsza marka posiada swoją główną siedzibę właśnie w tym mieście, a kwatera główna Audi znajduje się w bliskiej odległości. Fakt, że od 2021 roku duże targi motoryzacyjne odbywać się będą w ich sąsiedztwie, jest im z pewnością bardzo na rękę.

Organizacja VDA chce, aby wraz ze zmianą miejsca wydarzenia, ewoluowały również same targi. Oprócz tradycyjnych wystaw samochodów, na wydarzeniu mają być pokazywane również perspektywiczne pomysły na infrastrukturę miasta przyszłości, takie jak sieci współdzielonych pojazdów czy inteligentne sieci ulic. Władze Monachium już teraz zgodziły się udostępnić centrum miasta organizatorom, aby prezentacje pomysłów mogły odbywać się „w terenie”.

Przypomnijmy, że ostatnimi czasy duże targi motoryzacyjne nie mają łatwego życia. Frankfurt Motor Show przestało istnieć i przemieniło się teraz w Monachium Motor Show, a tegoroczne Geneva Motor Show odwołane zostało przez epidemię koronowirusa. Również i nasze rodzime wydarzenia cierpią, z powodu epidemii, termin targów motoryzacyjnych w Poznaniu przeniesiony został z marca na koniec czerwca.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz