Skoda Octavia RS już oficjalnie – na początek hybryda

Za kilka miesięcy zadebiutują dwie dodatkowe wersje - topowa z 2-litrową benzyną oraz diesel z napędem na wszystkie koła.

Za kilka miesięcy zadebiutują dwie dodatkowe wersje – topowa z 2-litrową benzyną oraz diesel z napędem na wszystkie koła.

Skoda podczas internetowej konferencji prasowej zaprezentowała publicznie pierwszy sportowy wariant nowej generacji Octavii. Na początek ujawniono jedynie szczegóły wersji hybrydowej, zgodnie z polityką firmy, która dąży do jak największego wkroczenia w rynek elektromobilności.

Tak jak było zapowiadane, Octavia RS iV jest hybrydą typu Plug-In wykorzystującą 1,4-litrowy silnik TSI wspomagany jednostką elektryczną. Łącznie generuje on 245 KM, czyli dokładnie tę samą moc, co poprzednia generacja w wersji całkowicie benzynowej. Maksymalny moment obrotowy wynosi 400 Nm, a zasięg wyłącznie na energii elektrycznej szacowany jest na 60 km.

Jeśli chodzi o osiągi, to hybrydowa Octavia RS przyspieszać będzie od 0 do 100 km/h w czasie 7,3 sekundy, czyli dokładnie tyle ile 2. generacja z 2-litrowy silnikiem benzynowym. Prędkość maksymalna wynosi 225 km/h i jest ograniczona elektronicznie.

Wpis w trakcie aktualizacji…

2020 Skoda Octavia RS iV

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2020 Skoda Octavia Combi RS iV

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz