Poznań Motor Show 2020 odwołane!

Impreza została przeniesiona na koniec czerwca z powodu zagrożenia koronawirusem i trudną sytuacją w branży motoryzacyjnej.

Impreza została przeniesiona na koniec czerwca z powodu zagrożenia koronawirusem i trudną sytuacją w branży motoryzacyjnej.

Oczy całego świata aktualnie są skierowane na rozwój sytuacji z koronawirusem SARS-CoV-2, przez który na całym świecie zmarło ponad 3 tysiące osób. Wirus zbiera żniwa w wielu branżach, głównie w elektronicznej i motoryzacyjnej. Występują ogromne problemy z dostępnością części samochodowych do produkcji, a premiery nowych modeli są przesuwane w czasie.

Ostatnio odwołano targi motoryzacyjne w Genewie po tym jak Szwajcaria zakazała organizacji imprez masowych. Kilka dni wcześniej odwołano targi elektroniki Mobile World Congress w Barcelonie, a niedawno zakazano wejścia widzów na imprezę esportową w Katowicach – Intel Extreme Masters. Spekuluje się, że wiele innych imprez w Europie zostanie w najbliższym czasie odwołane lub przesunięte.

Jak się okazuje jedną z nich będzie Poznań Motor Show, które było zaplanowane na 26-29 marca. Organizatorzy sami podjęli decyzję o przesunięciu wydarzenia na koniec czerwca nie czekając na decyzję władz Poznania.

Po analizie przykładu największych targów motoryzacyjnych w Genewie, troską zarządu Grupy MTP było to, aby takiej decyzji nie podejmować w ostatniej chwili, z uwagi na dobro klientów. Biorąc pod uwagę duże ryzyko konieczności odwołania wydarzenia, z szacunku dla zwiedzających i wystawców podjęliśmy tę decyzję z wyprzedzeniem.

Mateusz Fąfara, rzecznik prasowy Poznań Motor Show

Nowy termin targów motoryzacyjnych w Poznaniu to 18-21 czerwca. To, czy targi się odbędą zależy w głównej mierze od rozwoju sytuacji w branży motoryzacyjnej i zachorowań spowodowanych koronawirusem.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz