Mercedes-Benz wprowadza nowe hybrydy do swojej oferty

Hybrydowe układy napędowe otrzymają niebawem modele CLA oraz GLA.

Hybrydowe układy napędowe otrzymają niebawem modele CLA oraz GLA.

Mercedes-Benz nieustannie kontynuuje rozszerzanie swojego portfolio o kolejne hybrydy typu plug-in. Z tego powodu na wiosnę tego roku, w ofercie producenta znajdziemy nowe modele takie jak CLA 250e, CLA 250e Shooting Brake i GLA 250e.

Wszystkie trzy maszyny wykorzystują identyczny układ oparty na benzynowym silniku 1,3 i współpracującym z nim pojedynczym motorze elektrycznym, które łącznie zapewniają 217 koni mechanicznych oraz 450 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego. Moc obu jednostek zawsze przekazywana jest na koła maszyny poprzez ośmiobiegową, dwusprzęgłową przekładnię automatyczną.

Na pokładzie wszystkich trzech maszyn umieszczony jest akumulator o pojemności 15,6 kWh, który zapewniać ma zawsze minimum 50 kilometrów zasięgu przy wykorzystaniu jedynie energii elektrycznej, o ile będzie w pełni naładowany. To, ile maksymalnie damy radę przejechać wykorzystując jedynie prąd, różnić się będzie w zależności od danego pojazdu. W przypadku CLA 250e maksymalnie mają to być 69 kilometry, CLA 250e Shooting Brake przejedzie najwyżej 68 kilometrów, a GLA 250e nie więcej niż 61 kilometrów.

Fakt umieszczenia na pokładzie hybrydowego układu napędowego, minimalnie wpływać ma na samą konstrukcję samochodu, według producenta zmniejszona została jedynie w pewnym stopniu przestrzeń bagażowa każdego z modeli. Mercedes pochwalił się dodatkowo, że oprogramowanie MBUX przy wykorzystaniu nawigacji, obliczać będzie z wyprzedzeniem to, jak wykorzystywać hybrydowe właściwości napędu, tak, aby jego efektywność była jak największa.

2020 Mercedes-Benz CLA 250e, CLA 250e Shooting Brake i GLA 250e

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Mercedes-Benz

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz