Supersamochody

Koenigsegg Jesko Absolut – najszybszy w historii

Auto powstało tylko w jednym celu - by być najszybszym produkcyjnym samochodem drogowym.

Auto powstało tylko w jednym celu – by być najszybszym produkcyjnym samochodem drogowym.

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie po oficjalnym odwołaniu imprezy w Palexpo pozostało tylko jedno stoisko. Gdy dziesiątki producentów pakował o swoje stoiska Koenigsegg postanowił niczego nie zmieniać i wystartować zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Tak też się stało i chwilę po 16:00 rozpoczęła się oficjalna konferencja prasowa prosto ze stoiska. Koenigsegg przygotował w tym roku nie jeden samochód, a aż dwa. I tak obok pierwszego w historii 4-osobowego modelu Gemera, zadebiutował również tak samo wyjątkowy samochód, jakim jest Jesko Absolut.

Jest to nowa odmiana modelu jecko który został zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2019 roku. Względem bazowego modelu samochód przeszedł szereg modyfikacji, które mają pozwolić mu osiągnąć miano najszybszego samochodu drogowego dopuszczonego do ruchu ulicznego.

Koenigsegg Jesko Absolut został całkowicie przeprojektowany pod względem aerodynamiki. Nadwozie jest w stanie wygenerować docisk o sile 1400 kg. To pozwoli osiągnąć najlepsze czasy przyspieszenia oraz najwyższą prędkość maksymalną niż jakikolwiek inny Koenigsegg w historii.

Dokładne wartości i dane techniczne nie zostały ujawnione. Jak zaznaczył podczas konferencji prasowej Christian von Koenigsegg „tylko czas jest w stanie nam to powiedzieć”.

Koenigsegg Jesko Absolut nie będzie traktowany jako osobny model w gamie producenta, tylko wersja modelu Jesko. To natomiast oznacza, że klienci zamawiający 1 z 120 zaplanowanych egzemplarzy będą mieli możliwość wyboru, czy chcą mieć samochód szybszy podczas jazdy na torze zakrętach, czy samochód z wyższą prędkością maksymalną.

2020 Koenigsegg Jesko Absolut

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2020 Koenigsegg Jesko

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz