Supersamochody

Bugatti zaprezentowało Chirona Pur Sport z 1,9-metrowym spojlerem

Dawno jakikolwiek produkcyjny model nie miał tak masywnego i ogromnego spojlera.

Dawno jakikolwiek produkcyjny model nie miał tak masywnego i ogromnego spojlera.

Nowe modele Bugatti są niesamowicie pilnie strzeżone. Bardzo rzadko udaje się uzyskać jakiekolwiek informacje przed premierą, a nawet dochodzi do sytuacji, że jeśli auto ma odwołaną premierę, to opinia publiczna wciąż nie nawet pojęcia o istnieniu samochodu. Tak ostatnio było z dwoma modelami, które Bugatti ujawniło po 5 latach i jednym po 12 latach.

Niemniej, dziś mamy dla was nową odmianę Chirona, która miała zagościć na targach w Genewie. Bugatti właśnie pokazało pierwsze zdjęcia i specyfikację swojego najnowsze dziecka – Chirona Pur Sport.

Auto posiada nieco przestylizowany wygląd i poprawioną aerodynamikę. Z przodu znalazł się nowy przedni zderzak z większą atrapą chodnicy i splitterem, a z tyłu ogromny, 1,9-metrowy spoiler, który generuje „ogromny docisk”. Wszystkie elementy naturalnie wykonano z włókna węglowego.

Jak można się domyśleć, jednostka napędowa pozostała ta sama i przeszła nawet najmniejszych modyfikacji. Nadal jest to 8-litrowe W16 z czterema turbosprężarkami o łącznej mocy 1500 KM (1103 kW). Zmieniony został maksymalny zakres obrotów o 200 obr/min oraz przeprogramowano skrzynię biegów i przełożenia są teraz o 15% bliżej. To ma się przełożyć na lepszą dynamikę i czas reakcji podczas nagłej zmiany tempa jazdy.

Inżynierowie Bugatti popracowali nieco nad zawieszeniem i w efekcie przód jest sztywniejszy o 65%, a tył o 33%. Chiron Pur Sport został wyposażony w lekkie felgi Aero o rozmiarze 20″ z przodu i 21″ z tyłu. Względem bazowych felg z Chirona są one o 16 kg lżejsze. Na pokładzie znalazły się również lżejsze komponenty układu hamulcowego oraz tytanowy układ wydechowy, dzięki czemu „Pur Sport” jest łącznie lżejszy od regularnego modelu o 19 kg.

Bugatti Chiron Pur Sport zostanie wyprodukowany w limitowanej edycji 16 egzemplarzy i produkcja rozpocznie się w drugiej połowie 2020 roku. Cennik nowego modelu rozpoczyna się od 3,2 mln euro (ok. 13,8 mln zł) bez wliczenia podatków.

Z uwagi na odwołane targi motoryzacyjne w Genewie, publiczna premiera nowego modelu nie jest znana. Najpewniej odbędzie się ona dopiero w czerwcu podczas festiwalu prędkości w Goodwood.

2020 Bugatti Chiron Pur Sport

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz