Samochody elektryczne

BMW Concept i4 – elektryczna zapowiedź nowego M3

BMW zaprezentowało nowy model koncepcyjny, który jest przedsmakiem designu nowego M3 oraz zapowiada nowy całkowicie elektryczny model.

BMW zaprezentowało nowy model koncepcyjny, który jest przedsmakiem designu nowego M3 oraz zapowiada nowy całkowicie elektryczny model.

BMW zaprezentowało oficjalnie swój nowy samochód koncepcyjny, którego przedsmak widzieliśmy już tydzień temu. Concept i4 ma w sobie wszystkie najnowsze technologie BMW oraz posiada design, który jest ewolucją wyglądu Concept 4 i bezpośrednio zapowiada jak będą wyglądać Seria 3, M3, Seria 4, M4 oraz produkcyjna wersja i4.

Z przodu znajdziemy wąskie reflektory o bardzo ciekawych wykończeniu oraz ogromne pionowe nerki wykończone aluminium i niebieskim lakierem. Z tyłu znalazły się bardzo szerokie światła z linią znaną z innych modeli oraz absurdalnie masywny dyfuzor. Pomijając tę ostatnią kwestię, design jest spójny i samochód prezentuje naprawdę nieźle.

Od kilku lat BMW systematycznie powiększa nerki w swoich modelach oraz fantazjuje w tej kwestii w koncepcyjnych modelach. Początkowo wyglądało to fatalnie, jednak teraz, kilka modeli później, nie wygląda to aż tak źle. Dziś wiemy już, że dokładnie ten sam design będzie posiadała Seria 3 oraz BMW M3, a następnie również Seria 4 i BMW M4. Niedawno przyłapano modele całkowicie bez kamuflażu.

Jeśli chodzi o wnętrze, to jest ono dość futurystyczne. Połączenie bieli, złota i czerni wygląda bardzo dobrze, jednak z pewnością nie jest zbyt praktyczne. Niemniej, design wnętrza Concept i4 daje nam dobry pogląd tego, jak będzie wyglądać produkcyjna wersja nowego elektrycznego modelu.

Główne skrzypce gra tutaj szeroki ekran wyglądający niczym plagiat projektu nowych modeli Mercedesa. Znajdziemy tutaj dwa połączone ze sobą ekrany, przy czym jeden odpowiada za podstawowe informacje, a drugi jest od systemu inforozrywki. Na desce rozdzielczej i w tunelu środkowym liczba przycisków została ograniczona do minimum i znajdziemy tutaj wyłącznie dość standardowy panel do obsługi skrzyni biegów, trybów jazdy oraz inforozrywki. Panel klimatyzacji i wszystkie pozostałe funkcje są obsługiwane poprzez wielki ekran.

BMW Concept i4 posiada najnowszy układ napędowy eDrive piątej generacji. Na pokładzie znajdziemy układ napędowy o łącznej mocy 530 KM (390 kW), co jest porównywalne z najnowszymi V8 produkowane przez markę. Concept i4 pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w 4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 200 km/h.

Za zgromadzenie energii do napędzania samochodu odpowiada akumulator o pojemności 80 kWh. Jego waga to aż 550 kg, jednak dzięki wydajnemu układowi napędowemu pozwala to na przejechanie nawet 600 kilometrów na jednym ładowaniu według norm WLTP.

Dokładnie taki układ elektryczny ma występować w nadchodzących modelach BMW – iNEXT, iX3 oraz i4. Pierwszy do masowej produkcji ma trafić iX3 i będzie to już pod koniec 2020 roku.

2020 BMW Concept i4

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz