Samochody elektryczne

Pininfarina zaprezentowała 1900-konną Battistę Anniversario

Powstanie wyłącznie 5 egzemplarzy tego fantastycznego hipersamochodu.

Powstanie wyłącznie 5 egzemplarzy tego fantastycznego hipersamochodu.

W zeszłym roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie swoją światową premierę miał nowy, autorski hipersamochód Pininfariny. Teraz, dokładnie rok po premierze, Włosi zaprezentowali specjalną limitowaną edycję, która zakłada produkcję wyłącznie 5 egzemplarzy i każdy z nich kosztować będzie 2,6 mln euro (ok. 11,2 mln złotych), czyli o 600.000 euro (ok. 2,6 mln zł) więcej niż „zwykły” model.

Samochód wyróżnia się nieco zmodyfikowaną aerodynamiką wchodzącą w standardzie w pakiet Furiosa, większymi felgami (21″ zamiast 20″) oraz specjalnym malowaniem w trzech kolorach – Bianco Sestriere, Grigio Antonelliano oraz Iconica Blu – i każdy z nich nakładany jest trzy razy, by uzyskać najlepszy efekt.

We wnętrzu pojawiło się połączenie czarnej skóry i Alcantary z wykończeniem w kolorze niebieskim. Nie zabrakło oczywiście specjalnego podkreślenia edycji oraz oznaczenia numeru produkcji.

Nic nie uległo zmianie pod względem mechanicznym. Za napęd nadal odpowiada ten sam układ elektryczny o łącznej mocy 1900 KM i 2300 Nm. Pozwala to sprint od 0 do 100 km/h poniżej 2 sekund, oraz do 300 km/h w zaledwie 12 sekund. Na jednym ładowaniu jest w stanie przejechać do 450 kilometrów (280 mil), dzięki zastosowaniu akumulatorów o pojemności 120 kWh, które dostarczył Rimac.

Pininfarina zapowiedziała, że pierwsze produkcyjne egzemplarze trafią do klientów pod koniec roku. Aktualnie w prywatnych rękach jest jeden, przedprodukcyjny egzemplarz, który został zakupiony bezpośrednio po premierze rok temu.

2020 Pininfarina Battista Anniversario

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz