Brabus 800 Adventure XLP – takiej Klasy G jeszcze nie widzieliście

Brabus w ciągu wielu lat swojego istnienia stworzył wiele zapierających dech w piersiach konstrukcji. Za tę maszynę należy im się jednak naprawdę ogromny szacunek.

Brabus w ciągu wielu lat swojego istnienia stworzył wiele zapierających dech w piersiach konstrukcji. Za tę maszynę należy im się jednak naprawdę ogromny szacunek.

Dla każdego, kto spojrzy na zdjęcia samochodu, nie będzie zaskoczeniem to, że Brabus 800 Adventure XLP zbudowany został na podstawie Mercedesa-AMG G63. Mimo to, auta dzieli naprawdę wiele, ponieważ Brabus, żeby stworzyć swoje najnowsze dziecko, musiał wprowadzić w bazowej maszynie naprawdę ogromną ilość zmian.

Przede wszystkim 800 Adventure XLP posiada nadwozie wydłużone o 68,9 centymetrów, co oznacza, że jego łączna długość wynosi 5,31 metra. Oczywiście spowodowane jest to tym, że do tyłu klasy G przymocowany został sporych rozmiarów otwarty bagażnik. Rozstaw osi również został powiększony, o równo 50 centymetrów, a do maszyny ponadto dołożone zostały mosty portalowe zaprojektowane przez Brabusa, dzięki którym auto ma 49 centymetrów prześwitu.

Co ciekawe, paka pojazdu zamieniona może został na lądowisko dla dużego drona, a duża jej część wykonana została z włókna węglowego.

Chociaż mamy do czynienia z autem, które przeznaczone jest do pokonywania najtrudniejszych przeszkód w terenie, to Brabus zadbał, aby kokpit samochodu był wystarczająco bogaty i wygodny. Znaczna część wnętrza obszyta została ciemno-brązową skórą, która przebijana jest wstawkami z karbonu. Podsufitka wykończona została za to czarną Alcantarą.

Pod maską samochodu pracuje nie inna jednostka, jak 4-litrowy, podwójnie uturbiony silnik V8 stworzony przez AMG. Brabus naturalnie postanowił nieco przy nim poszperać, co sprawiło, że motor generuje teraz równo 800 koni mechanicznych mocy oraz 1000 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego.

800 Adventure XLP pomimo swoich ogromnych gabarytów rozpędza się do 100 km/h w czasie 4,8 sekundy. Osadzenie pojazdu na 22-calowych oponach terenowych sprawiło, że Brabus musiał ograniczyć prędkość maksymalną maszyny do 210 km/h.

Samochód publicznie zaprezentowany zostanie podczas nadchodzących targów w Genewie. Cena bazowa za pojazd wynosi 575 630 euro, czyli w przeliczeniu na naszą walutę blisko 2,5 miliona złotych.

2020 Brabus 800 Adventure XLP

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Brabus

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz