Samochody elektryczne

Volkswagen ID.3 opóźniony nawet o 12 miesięcy

Od premiery minęło już prawie pół roku, a inżynierowie wciąż zmagają się z ogromnymi problemami.

Od premiery minęło już prawie pół roku, a inżynierowie wciąż zmagają się z ogromnymi problemami.

Czarne chmury nastały nad Volkswagenem i jego pierwszym samochodem elektrycznym na nowej platformie MEB. Publiczna premiera ID.3 odbyła się podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie we wrześniu zeszłego roku, jednak prace nad samochodem trwają do dziś. Okazuje się, że problemów z samochodem jest wciąż bardzo dużo.

Jak podaje Manager Magazin, prototypy Volkswagena ID.3 mają poważne problemy z oprogramowaniem. Testerzy zgłaszają dziennie nawet 300 błędów, z którymi inżynierowie nie są w stanie sobie poradzić. To w głównej mierze problemy z komunikacją poszczególnych podzespołów samochodu i nowej infrastruktury, która, zdaniem informatora, została zaprojektowana zbyt chaotycznie i pośpiesznie.

Nad rozwiązaniem problemów pracuje aktualnie ponad 10.000 wykwalifikowanych osób, jednak prace nie posuwają się do przodu. Jeśli nic w tej kwestii nie ulegnie zmianie, sprzedaż samochodu może się opóźnić nawet o 12 miesięcy. Według pierwotnego planu Volkswagen ID.3 miał trafić do sprzedaży latem bieżącego roku.

Problemy i opóźnienie Volkswagena ID.3 mogą oznaczać opóźnienia innych modeli opartych o platformę MEB. Przypomnijmy, że nie tak dawno temu ogłoszono, że do końca 2022 roku ma powstać 27 samochodów elenktycznych bazujących na tej platformie w tym m.in. Seat el-Born, Skoda Enyaq, Audi Q4 e-tron oraz inne modele z serii VW ID.

Volkswagen ID.3 – zdjęcia z IAA 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz