Polestar Precept – przyszłość po skandynawsku

Polestar zaprezentował koncepcyjny samochód, który w dużym stopniu odbiega od dotychczasowych pojazdów marki.

Polestar zaprezentował koncepcyjny samochód, który w dużym stopniu odbiega od dotychczasowych pojazdów marki.

Dotychczas mieliśmy okazję zapoznać się z dwoma samochodami od marki Polestar, które otrzymały proste nazwy 1 oraz 2. Auta te, blisko związane są z Volvo, jednak szwedzki producent chce podążać własną ścieżką, co udowodnił prezentując swój najnowszy pojazd koncepcyjny. Poznajcie Polestar Precept.

Wizualnie maszyna znacznie odstaje od dwóch wspominanych przedstawicieli marki. Z przodu samochodu, tam gdzie w tradycyjnych konstrukcjach powinna znaleźć się kratka grilla, umieszczony został panel „Smart zone”, w który wbudowane zostały czujniki oraz kamera wysokiej jakości. Światła znajdujące się po bokach technologicznej strefy otrzymały nazwę „młot Thora”. Trzeba przyznać, że zarówno przednie reflektory jak i tylne robią naprawdę spore wrażenie.

Aby zwiększyć poziom aerodynamiki pojazdu, Polestar zdecydował się umieścić pod maską wlot powietrza, od którego rozchodzą się liczne kanaliki, które rozprowadzają je po całym aucie. Z charakterystycznych punktów nadwozia wypada również wymienić to, że tradycyjne lusterka zastąpione zostały słupkami z kamerami, a klamki na wzór tych z Tesli, spotykają się ze sobą na środku drzwi.

Wnętrze konceptu jest niezwykle minimalistyczne. Centralne miejsce na desce rozdzielczej zajmuje dotykowy 15-calowy ekran, za kierownica umieszczone zostały za to cyfrowe zegary o przekątnej 12,5-cala. Oprogramowanie systemu info-rozrywki stworzone zostało we współpracy z Google, „Interfejs „Human-Machine oparty został na Androdzie. Chyba największą innowacją z nim związaną jest to, że specjalna kamera śledzić będzie oczy kierowcy i ostrzegać będzie, jeżeli zbyt dużą uwagę skupiać zacznie na dotykowym wyświetlaczu, zamiast na drodze.

Jak przystało na nowoczesny samochód, wnętrze Polestar Precept wykonane zostało z ekologicznych materiałów, dzięki którym zużycie plastiku do produkcji kokpitu może zostać ograniczone nawet o 80%. Nie wiemy, czy omawiany przez nas koncept zapowiada nowy, nadchodzący pojazd od Polestar. Prawdopodobne wydaje się jednak, że firma chciała jedynie pokazać na „jak wiele ją stać”, aby posraszyć konkurencję.

2020 Polestar Precept Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Polestar

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz