Supersamochody

Na aukcję trafił VLF Force 1 V10 – niezwykle rzadki supersamochód na bazie Vipera

Ten konkretny egzemplarz został dodatkowo zbudowany dla Henrika Fiskera.

Ten konkretny egzemplarz został dodatkowo zbudowany dla Henrika Fiskera.

Na portalu aukcyjnym Canepa pojawił się bardzo nietypowy i wyjątkowy samochód. Do kupienia jest VLF Force 1 V10 z 2018 roku, który został zbudowany specjalnie dla Henrika Fiskera, który zaprojektował samochód.

Auto nie jest autorską konstrukcją firmy VLF, lecz przebudowanym najnowszym Dodge’em Viperem. Samochód zyskał całkowicie nowy wygląd, a całe nadwozie zostało wykonane z włókna węglowego, dzięki czemu udało się ograniczyć masę do ok. 1540 kg. We wnętrzu pojawiło się nowe wykończenie alcantarą, nową kierownicę i kilka autorskich detali.

Za napęd odpowiada ten sam, 8,4-litrowy silnik V10, lecz nie pozostał on bez modyfikacji. Wymieniono cylindry oraz wał, co pozwoliło uzyskać 755 KM oraz 865 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc przekazywana jest wyłącznie na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej. Jeśli chodzi o osiągi, to VLF Force 1 V10 przyspiesza do „setki” w 3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 351 km/h.

Produkcja tego modelu miała zostać ograniczona do zaledwie 50 egzemplarzy. Ostatecznie jednak wyprodukowano wyłącznie 5 sztuk tego wyjątkowego supersamochodu.

2018 VLF Force 1 V10 – egzemplarz Henrika Fiskera

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Canepa via Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz