Alfa Romeo zapowiada „wielki powrót” na targach w Genewie

Włoska marka stawia pierwsze kroki w kierunku odrodzenia swojej oferty.

Włoska marka stawia pierwsze kroki w kierunku odrodzenia swojej oferty.

O tym, że Alfa Romeo nie radzi sobie najlepiej informowaliśmy was podczas zeszłego lata, kiedy to okazało się, że marka sprzedaje mniej samochodów niż Lancia. Aby wyjść z kryzysu, Włosi przemyśleli swoje plany i zaprezentowali na jesień nowy plan rozwojowy, który zakłada odbudowę wysokiej pozycji w segmentach, w których są już obecni, zamiast ekspansji na całkowicie nowe wody. Na nadchodzących targach w Genewie zobaczyć mamy „wielki powrót” marki. Co to może oznaczać?

Jeżeli mowa jest o „powrocie” to z pewnością nie będziemy świadkami premiery Alfa Romeo Tonale, którą kilka miesięcy temu widzieliśmy już w produkcyjnej formie. Stawiać musimy na obecne aktualnie w ofercie producenta modele, a więc Giuliettę, Giulię oraz Stelvio.

Po pierwszym wymienionym aucie nie spodziewamy się niczego nowego, z uwagi na to, że dni modelu są policzone, ponieważ Giulietta ma wyjść z produkcji jeszcze przed końcem tego roku. Nie wydaje się również, aby SUV Stelvio miał otrzymać teraz jakąś nowość.

Nasza uwaga zwrócona powinna być na model Giulia, tym bardziej, że niedawno krążyły plotki o tym, że pojazd otrzymać ma topową wersję GTA (Gran Turismo Alleggerita), która zapewniałaby powyżej 620 koni mechanicznych oraz masę własną odchudzoną o 20 kilogramów. W internecie pojawiły się nawet domniemane zdjęcia szpiegowskie samochodu.

Wszystkiego ostatecznie dowiemy się już niebawem, targi motoryzacyjne w Genewie startują od 3 marca.

2021 Alfa Romeo Tonale – zdjęcia z wycieku

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2023 Alfa Romeo Giulia – wizualizacja

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Alfa Romeo

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz