Supersamochody

Nowe Maserati otrzyma nazwę MC20

Na pokładzie znajdzie się podwójnie turbodoładowane V6 o mocy ponad 600 KM i napęd na tylną oś.

Na pokładzie znajdzie się podwójnie turbodoładowane V6 o mocy ponad 600 KM i napęd na tylną oś.

Maserati wczoraj potwierdziło, że ich nowy sportowy model będzie nazywał się MC20, co przekłada się na „Maserati Corse 2020”. Podobieństwo nazwy do dawnego modelu MC12 nie jest przypadkowe. Nowy model zapowiada powrót włoskiego producenta do motorsportu, podobnie jak poprzedni w 2004 roku.

MC20 będzie posiadać umieszczony centralnie silnik i będzie zbudowany na podobnej zasadzie, co Alfa Romeo 4C. Wykorzystany zostanie tzw. monocoque, czyli nadwozie samonośne, co pozwoli mocno ograniczyć masę pojazdu. Auto od Alfy będzie nieco dłuższe, szersze oraz posiadać większy rozstaw osi, co przełoży się na więcej miejsca w środku i pozwoli zainstalować większy silnik.

Za napęd ma odpowiadać podwójnie turbodoładowana jednostka V6, która pierwotnie była projektowana dla Alfy Romeo GTV oraz Alfy Romeo 8C, lecz prace nad tymi modelami zostały zawieszone w listopadzie 2019 roku. Maserati przejęło prace i wprowadziło swoje poprawki. Pojemność jednostki została zwiększona z 3 l do 3,6 l, przystosowano jednostkę do pracy z 8-stopniową skrzynią biegów od firmy Getrag i zastosowano napęd wyłącznie na tylną oś, zamiast na wszystkie koła.

Maserati pracuje również nad wersją hybrydową Plug-In o mocy ok. 700 KM oraz całkowicie elektryczną o bliżej nieznanych parametrach. Te mają się pojawić najszybciej 12 miesięcy po premierze wersji spalinowej.

Oficjalna premiera Maserati MC20 odbędzie się już w maju w fabryce przy Viale Ciro Menotti w Modenie.

2021 Maserati MC20 – wizualizacja Avarvarii, luty 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Muł testowy Maserati na bazie Alfy Romeo 4C

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Maserati, CAR Magazine, Instagram / Avarvarii

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz