Samochody elektryczne

Tesla Cybertruck ma już ponad 535 tysięcy zamówień!

Tesla na samych wpłatach rezerwacyjnych zarobiła już ponad 50 milionów dolarów.

Tesla na samych wpłatach rezerwacyjnych zarobiła już ponad 50 milionów dolarów.

Tesla Cybertruck podczas swojej premiery w listopadzie zeszłego roku wywołała poruszenie w branży i Internecie. Auto początkowo została wyśmiane za swój wygląd, prezentacja miała wpadkę z rozbitymi bocznymi szybami, a samochód stał się gwiazdą memów na przeróżnych portalach.

Najlepsze memy z Teslą Cybertruck w roli głównej

Dla wielu nowy samochód Tesli to idealny samochód do tworzenia memów.

Wszyscy spodziewali, że samochód nie przyjmie się wśród klientów, którzy na co dzień jeżdżą zupełnie innymi modelami Tesli w tym Modelem S, czy Modelem X. Ku zaskoczeniu wszystkich, Cybertruck otrzymał 146 tysięcy zamówień w ciągu zaledwie 24 godzin od premiery. Po 48 godzinach zamówień było już 200.000, a na koncie Tesli aż 20 milionów dolarów (opłata rezerwacyjna to 100 dolarów).

Wkrótce miną 3 miesiące od premiery Tesli Cybertruck. Elon Musk nie chwali się już publicznie ilością złożonych zamówień, jak miało to miejsce w listopadzie, jednak jak donosi Cybertruck Owners Club, Tesla ma już ponad 535 tysięcy zamówień na Cybertrucka, a to oznacza zasilenie budżetu Tesli kwotą aż 53,5 miliona dolarów (ok. 212,16 mln zł).

Tesla Cyberwagon – nadchodzi kanciate elektryczne kombi?

Mając na uwadze sukces Tesli Cybertruck, kanciate kombi również może być dobrym pomysłem.

Są to oczywiście tylko wstępne rezerwacje, a nie pełne zamówienia. Klienci nie widzieli samochodu jeszcze na oczy, auto nie jest w pełni ukończone i nie wiadomo, czy produkcja nie zostanie opóźniona. Wszystkim osobom, które złożyły wstępną rezerwację i wpłaciły 100 dolarów jako potwierdzenie, przysługuje prawo od anulowania zamówienia i pełny zwrot wpłaconej sumy.

2022 Tesla Cybertruck

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Cybertruck w przeciwieństwie do samochodów jakie aktualnie znamy, nie jest ramą obudowaną ładnie wyglądającym nadwoziem, a jednym, solidnym kawałkiem blachy, który podtrzymuje sam siebie. Ponadto metal z jakiego wykonany jest pojazd, to dokładnie ta sama mieszanka, która nadaje kształt najnowszemu statkowi kosmicznemu Starship, jaki stworzył SpaceX. Dzięki temu auto jest niezwykle odporne na zarysowania i uderzenia.

Nie tylko wygląd samochodu robi wrażenie, ale również i jego osiągi. Najmocniejsza wersja z napędem na wszystkie koła przyspiesza do 100 km/h w czasie 2,9 sekund. Najmniejszy dostępny zestaw baterii zapewniać ma zasięg na około 400 kilometrów, jeżeli jednak jesteśmy w stanie zapłacić więcej, to Cybertruck ma być w stanie na jednym ładowaniu przejechać nawet 800 kilometrów.

Wnętrze samochodu jak przystało na Teslę prawdopodobnie będzie niezwykle minimalistyczne, a w centralnej części deski rozdzielczej umieszczony zostanie duży ekran dotykowy. Zaznaczmy jednak, że kokpit nie został jeszcze oficjalnie pokazany. Pewne jest to, że w środku zagospodarowane zostanie miejsce na 6 siedzeń.

Warto wspomnieć, że pojazd może przewozić ładunki o łącznej masie 1500 kilogramów, a jego bagażnik jest w stanie zmieścić nawet quad. Auto posiada specjalną wysuwaną rampę, która pomaga w wprowadzeniu do otwartego bagażnika innego pojazdu. W przypadku holowania, Cybertruck jest gotowy pociągnąć ładunek ważący nawet 6,350 kilogramów. W przypadku, kiedy będziemy musieli przewieźć coś w nieprzyjaznym terenie, adaptacyjne pneumatyczne zawieszenie oferuje nawet 40 centymetrowy prześwit.

Auto oferowane będzie w różnych wersjach. Najtańsza posiadać ma napęd na przednią oś i jeden silnik elektryczny na pokładzie. Droższe warianty dysponować będą napędem AWD i dwoma, a nawet trzema jednostkami napędowymi. Jak już wspominaliśmy zależnie od zestawu baterii, samochód będzie w stanie przejechać od 400 do 800 kilometrów na jednym ładowaniu.

Cena? Bazowa wersja to 40 tysięcy dolarów, trzysilnikowe wydanie z napędem na każdą oś to koszt już 70 tysięcy dolarów. Jest to niewiele w zamian za to, co oferuje Cybertruck. Dostawy wystartować mają pod koniec 2021 roku.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz