Samochody elektryczne

Poznajcie tajne samochody koncepcyjne Bugatti z ostatnich lat

W ciągu ostatnich kilku lat Bugatti stworzyło aż trzy modele koncepcyjne, które następnie miały trafić do produkcji, lecz z różnych powodów auta nigdy nie ujrzały światła dziennego - Atlantic Coupe, W16 Coupe oraz Veyron Barchetta.

Bugatti stworzyło aż trzy modele koncepcyjne, które miały zostać zaprezentowane i następnie trafić do produkcji, lecz z różnych powodów auta nigdy nie ujrzały światła dziennego – Atlantic Coupe, W16 Coupe oraz Veyron Barchetta.

Wszyscy producenci nieustannie w pocie czoła pracują nad nowymi modelami, technologiami oraz elementami designu swoich samochodów. Każda firma ma swoje podejście w tej kwestii, jednak najczęściej prototypy nie są ujawniane, a jedynie ich przebudowane wersje w postaci samochodów koncepcyjnych.

Niemniej, co jakiś czas firmy z różnych okazji ujawniają swoje najdziwniejsze i najbardziej strzeżone prototypy. Często są to samochody, o których nie wyciekły żadne informacje i dokładnie taka sytuacja ma się w przypadku właśnie opublikowanych materiałów z trzema prototypami od Bugatti.

2015 Bugatti Atlantic Coupe

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

W 2015 roku Bugatti planowało poszerzyć swoje gamę modeli z jednego do trzech samochodów. Był to moment zejścia z rynku Veyrona i debiutu Chirona, który ostatecznie pojawił się w marcu 2016 roku w Genewie. Plan zakładał wprowadzenie do oferty nieco praktyczniejszego coupe z silnikiem z przodu, które będzie nowoczesną wersją Type 57 Atlantic z 1936 roku.

Bugatti pracowało przez 18 miesięcy nad nowym układem napędowym do tego modelu, wykorzystując przy tym widzę Porsche. Auto miało występować w dwóch wariantach silnikowym – spalinowym z silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem oraz całkowicie elektrycznym z napędem z Porsche Mission-E, który ostatecznie przerodził się Porsche Taycan.

2015 Bugatti W16 Coupe Rembrandt

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Drugim modelem miał być flagowy grand tourer z odważną stylistyką i silnikiem z przodu. Auto również miało się pojawić w 2015 roku i prototyp został nazwany Rembrandt. Gdy patrzymy na niego dziś, od razu przed oczami pojawia się najnowszy one-off, czyli La Voiture Noire. Samochody mają dokładnie ten sam design, jednak nowa wersja ograniczona do jednego egzemplarza posiada centralnie umieszczony silnik W16, tak samo jak w Chironie.

2008 Bugatti Veyron Barchetta

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Samochód na zdjęciach powyżej to najdłużej trzymany w tajemnicy samochód. Auto zostało zaprojektowane w 2008 roku, czyli już 12 lat temu przez Achima Anscheidt, szefa działu projektowego Bugatti. Auto wygląda nadal fantastycznie i wiele jego elementów zostało zapożyczone w zeszłym roku w Bugatti Divo.

Auto miało być wyprodukowane w bardzo ograniczonej liczbie sztuk, gdyż ówcześnie firma planowała przyjąć bardzo zbliżony model biznesowy, co Lamborghini. Plany znacząco popsuł niski popyt na Veyrona i ostatecznie firma wycofała się z projektu Barchetta i zaczęła projektować limitowane edycje Veyrona.

źródło: Bugatti, Carscoops, Top Gear, Autoblog, CarTests

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz