Oto nowy Hyundai i20 – szokuje odważnym designem

Zdjęcia samochodu trafiły do internetu na dwa tygodnie przed oficjalną premierą samochodu.

Zdjęcia samochodu trafiły do internetu na dwa tygodnie przed oficjalną premierą samochodu.

Nowa generacja Hyundaia i20 zadebiutować miała podczas zbliżających się wielkimi krokami targów motoryzacyjnych Geneva Motor Show. Jak to jednak często bywa, zdjęcia prezentujące nowy samochód trafiają umyślnie, bądź nie, na kilka dni przed premierą do sieci. Nie inaczej potoczyły się losy i20, oto nowe dziecko koreańskiej marki!

Miejski hatchback otrzymał znacznie bardziej agresywne nadwozie w porównaniu do swojego poprzednika. Światła zostały wydłużone i mają ostrzejsze linie oraz „wychodzą” teraz prosto z grilla. Sama kratka została nieco powiększona i otrzymała sześciokątny kształt. Przetłoczenia przed frontowymi kołami zostały zmniejszone podobnie jak przeciwmgielne światła, które są w nie wbudowane.

Jeżeli chodzi o tył, to Hyundai zdecydował się wykorzystać aktualny trend i umieścił tam światła połączone ze sobą na środku klapy bagażnika. Lampy wychodzą jeszcze dodatkowo na boki pojazdu, ciekawie wygląda to w przypadku prawego klosza, od którego bezpośrednio odchodzi klapka wlewu paliwa. Uwagę zwraca również na siebie niewielki dyfuzor, bazowy Hyundai i20 nie jest samochodem, który ma wiele związanego ze sportem, dlatego ten pełni tutaj jedynie funkcję wizualną.

Niestety nie mamy jeszcze dostępu do fotografii prezentujących wnętrze pojazdu, jesteśmy jednak pewni, że zobaczymy tam nowy centralny wyświetlacz, za pomocą którego obsługiwać będziemy unowocześniony system info-rozrywki. Prawdopodobne wydaja się być również cyfrowe zegary.

Również jeżeli chodzi o jednostki napędowe, to nic nie jest pewnego. Spodziewamy się, że w ofercie auta znajdziemy dobrze nam znany silnik o pojemności 1,2-litra z czterema cylindrami, który zapewnia 84 konie mechaniczne mocy. Dostępny będzie prawdopodobnie również mniejszy, ale uturbiony motor 1,0 T-GDI oferujący 100 oraz 120 koni mechanicznych. Plotki mówią również o hybrydowym wariancie oraz pierwszym w historii pełnoprawnym i20 N, z 1,6-litrowym silnikiem o mocy 200 koni.

Oficjalne informacje przedstawione zostaną podczas premiery auta w Szwajcarii. Ta, jak wspominaliśmy, już za dwa tygodnie.

2020 Hyundai i20

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Oto nowy Hyundai i20 – szokuje odważnym designem

Dodaj komentarz