Volkswagen zapowiada premierę Golfa GTD w Genewie

Samochód napędzany ma być "jednym z najczystszych silników spalinowych na świecie".

Samochód napędzany ma być „jednym z najczystszych silników spalinowych na świecie”.

Nowa generacja Volkswagena Golfa GTI zadebiutuje już w przyszłym miesiącu podczas trwania targów motoryzacyjnych Geneva Motor Show, a wraz z nim na stanowisku marki pojawi się również nowy Golf GTD. O ile debiut tego pierwszego był pewny, tak do teraz nie mieliśmy całkowitej pewności, czy odpowiednik auta z silnikiem diesla również niebawem świętować będzie swoją premierę. Niemiecka marka potwierdziła jednak nasze domysły i zapowiedziała właśnie premierę Golfa GTD na nadchodzących targach w Szwajcarii.

Przy okazji zapowiedzi Volkswagen pochwalił się, że pod maską auta pracować będzie „najczystszy silnik diesla z turbodoładowaniem jaki znalazł się kiedykolwiek na pokładzie Golfa”, w dodatku ma być to „jeden z najczystszych silników spalinowych na świecie”. Stwierdzenia te są bardzo śmiałe, tym bardziej jeżeli weźmiemy pod uwagę aferę dieselgate, jaka miała miejsce jeszcze nie tak dawno.

Pamiętajmy jednak, że po tym przykrym „incydencie” niemiecka marka zmieniła swój wizerunek, czego oznaką jest m.in. wprowadzenie nowego logo firmy. Volkswagen przeszedł na drogę troski o środowisko i prężnego rozwoju ekologicznych technologii, czego skutkiem ma być właśnie powstawanie jak najbardziej neutralnych dla środowiska jednostek napędowych, nawet jeżeli mówimy o tych działających na olej napędowy.

Silnik jakim dysponować będzie GTD ma pojemność skokową 2-litrów i 4 cylindry. Niestety nie znamy jeszcze konkretnej mocy motoru, jednak przecieki sugerują, że ta wynosić będzie 200 koni mechanicznych. Wszystko okaże się już niebawem, ponieważ Genewa Motor Show startuje już 5 marca.

2020 Volkswagen Golf GTI – zdjęcia szpiegowskie lipiec 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Volkswagen

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz