Maserati oficjalnie zapowiada nowego SUV-a na 2021 rok

Włoska makra konsekwentnie realizuje plan odbudowy swojego portfolio.

Włoska makra konsekwentnie realizuje plan odbudowy swojego portfolio.

Na jesień 2018 roku Maserati zaprezentowało plan odbudowy swojego portfolio. Włoska marka podeszła bardzo ambitnie do próby ponownego znalezienia się na szczycie, lecz teraz widzimy, że nie rzucała słów na wiatr i konsekwentnie dąży do wyznaczonego celu. Już za dwa miesiące będziemy świadkami debiutu pierwszego hybrydowego pojazdu marki, którym będzie model Ghibli z układem napędowym typu plug-in. Następnie w maju najprawdopodobniej zobaczymy produkcyjną wersję Maserati Alfieri.

Teraz firma pochwaliła się, że do końca bieżącego roku na jej linie montażowe trafi całkowicie nowy SUV, a jego premiera będzie miała miejsce na początku 2021 roku. Z zeszłorocznych ogłoszeń wiemy, że pojazd należeć będzie do segmentu D oraz oferowany będzie z hybrydowym układem napędowym plug-in. Maserati wydaje się być pewne inwestycji w swojego nowego SUV-a, ponieważ przeznaczyło 800 milionów euro na budowę nowej linii montażowej, na której pojazd będzie produkowany.

W międzyczasie czeka nas premiera zupełnie innego samochodu. Maserati pracuje nad samochodem, którego prototyp z przebudowanym nadwoziem Alfy Romeo 4C oznaczany jest mianem „MMXX”. Jego premiera zapowiedziana została na maj 2020 roku.

Plany Maserati do końca 2022 roku

previous arrow
next arrow
Slider

2019 Maserati Levante Trofeo GTS

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz