Samochody elektryczne

Elektryczna Dacia już w 2021 roku

Renault przedstawiło plany na elektryfikację swojej oferty, ta nie ominie również Dacii.

Renault przedstawiło plany na elektryfikację swojej oferty, ta nie ominie również Dacii.

Informację o tym, że Dacia zelektryzuje swoją ofertę dotarła do nas już na samym początku bieżącego roku. Pochwalił się tym prezes Renault w Europe, Philippe Buros, podczas jednego z wywiadów. Usłyszeliśmy wtedy, że pierwsze modele Dacii z zelektryzowanymi układami napędowymi zobaczymy w czasie najbliższych 2-3 lat, nie wiedzieliśmy jednak czy mowa jest o hybrydach czy całkowicie elektrycznych samochodach. Jak się teraz okazuje, już w przyszłym roku, bądź w 2022 w ofercie rumuńskiej marki zobaczymy czystego „elektryka”.

Dowiedzieliśmy się tego, dzięki finansowemu sprawozdaniu Renault za 2019 rok. Wśród dokumentów znaleźć możemy rozpiskę, która prezentuje plany elektryfikacji oferty producenta, ujęta jest jednak w niej również Dacia, która należy do francuskiej marki. Pierwszy elektryczny samochód Dacii zapisany został jako „Dacia Urban City Car” i oznaczony został w kategorii aut całkowicie nowych.

Jaka będzie pierwsza elektryczna Dacia? Na ten czas możemy się jedynie domyślać, jednak sugerując się nazwą oraz tym, że w tabeli pojazd stoi zaraz obok Renault Twingo Z.E., spodziewamy się, że będzie to tańszy odpowiednik właśnie tego pojazdu. Małe, miejskie, elektryczne a w dodatku tanie, brzmi jak idealny konkurent dla elektrycznej Skody Citigo czy Volkswagena e-up!

Warto zwrócić uwagę, że w planach Renault oprócz Twingo Z.E. oraz elektrycznej Dacii umieszczony został również pierwszy samochód firmy, który powstanie na nowej płycie podłogowej CMF-EV, przystosowanej specjalnie pod auta bez emisyjne. W kategorii hybryd typu plug-in wymienione zostały zaprezentowany już nowy Captur oraz odświeżone Megane, a do tego kolejny pojazd z oferty francuskiego producenta, który otrzyma hybrydę oraz całkowicie nowa maszyna.

Jeszcze niżej w tabeli znalazło się Renault Clio z tradycyjnym hybrydowym napędem, dostępny już pojazd, którego oferta wzbogacona zostanie o hybrydę oraz aż trzy całkowicie nowe auta.

źródło: Renault

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz