Samochody elektryczne

Tesla Cyberwagon – nadchodzi kanciate elektryczne kombi?

Mając na uwadze sukces Tesli Cybertruck, kanciate kombi również może być dobrym pomysłem.

Mając na uwadze sukces Tesli Cybertruck, kanciate kombi również może być dobrym pomysłem.

Tesla Cybertruck okazała się ogromnym sukcesem. Przez wielu samochód został wyśmiany, a sama prezentacja nie obyła się bez wpadek. Auto zostało jednak bardzo pozytywnie odebrane przez klientów i złożono ponad 200 tysięcy zamówień na kanciatego pick-up-a wpłacając jednorazowo 100 dolarów jako potwierdzenie chęci zakupu.

Jak na razie Elon Musk nie zapowiada innych modeli w stylu Cybertruck, jednak najpewniej taką przyszłość czeka marka. Propozycją urozmaicenia gamy modelowej jest kombi, gdyż aktualnie znaleźć możemy wyłącznie sedany (Model S, Model 3) i SUV-y (Model X, Model Y), a wkrótce będzie pick-up (Cybertruck), coupe (Roadster) i ciągnik siodłowy (Semi).

Za projekt ze zdjęcia powyżej oraz nagrania na dole artykułu odpowiada The Sketch Monkey, który już wielokrotnie zaprezentował swoje umiejętności w przeprojektowywaniu samochodów. Zaprojektował on auto, które nazwał Cyberwagon i jest to przeprojektowany Model S z całkowicie nowym pasem tylnym. Projekt bardzo udany, a do uzupełnienie brakuje jedynie kanciatych nadkoli i projektu przedniego pasa.

2019 Volkswagen ID. Space Vizzion Concept

Podczas gdy Tesla eksperymentuje z designem i prezentuje kolejne modele w coraz szybszym tempie, inni producenci pracują już nad praktycznymi nieco bardziej pojemnymi samochodami elektrycznymi. Obok wszechobecnych SUV-ów z nadwagą, Volkswagen już w zeszłym roku zaprezentował koncepcyjny model ID. Space Vizzion, a Porsche pokazało koncepcyjne Mission E Cross Turismo w 2018 roku i aktualnie możemy obserwować zakamuflowane prototypy model, który wejdzie do produkcji jako Porsche Taycan Sport Turismo.

zakamuflowany prototyp Porsche Taycan Sport Turismo

Tesla Cyberwagon – nadchodzi kanciate elektryczne kombi?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz