Mercedes rezygnuje z Klasy S Coupe i Klasy S Kabriolet

To początek cięcia kosztów i zmniejszania gamy modelowej przez Mercedesa.

To początek cięcia kosztów i zmniejszania gamy modelowej.

W Mercedesie rozpoczynają się ogromne zmiany. Powoli rozpoczynają się przygotowania do światowej premiery zupełnie nowej generacji Klasy S W223, a także restrukturyzacja fabryk i cięcie kosztów. Jak podaje niemiecki Handelsblatt, oznacza to zwolnienie aż 15 tysięcy osób aktualnie zatrudnionych w firmie.

Mniej ma być też modeli i na początek pożegnamy się z w dwudrzwiowymi wariantami Klasy S – wersjami Coupe oraz Kabriolet. Te są oparte na płycie podłogowej aktualnego sedana, który znika właśnie z oferty. Aktualnie nie ma planów wprowadzenia żadnych dodatkowych odmian nowej generacji W223, co oznacza, że zniknie też wersja przedłużona.

Oprócz tego, z gamy modelowej znika w maju Klasa X o czym informowaliśmy już dwa tygodnie temu. Następnymi samochodami, które najpewniej nie otrzymają nowej generacji są CLS oraz 4-drzwiowe AMG GT. Te najpewniej zastaną zastąpione przez jeden model, by obniżyć koszty i poprawić nazewnictwo w gamie.

Mercedes-Benz Klasy S Coupe

źródło: Handelsblatt via carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Mercedes rezygnuje z Klasy S Coupe i Klasy S Kabriolet

  • 15 lutego 2020 at 01:16
    Permalink

    nie wierze w te przecieki, totalne bzdury i jakimi modelami niby mają zamiar rywalizować z konkurencją która jeszcze bardziej się w tych segmentach zbroi? Macie kiepskie źrodło…

    Reply

Dodaj komentarz