Samochody elektryczne

BMW iNext będzie mieć automatycznie przyciemniane szyby?

Nadchodzący SUV niemieckiej marki naszpikowany ma być nowoczesną technologią. Automatycznie przyciemniane szyby to jeden z patentów, jaki trafić może na pokład samochodu.

Nadchodzący SUV niemieckiej marki naszpikowany ma być nowoczesną technologią. Automatycznie przyciemniane szyby to jeden z patentów, jaki trafić może na pokład samochodu.

BMW prężnie przygotowuje swojego flagowego, elektrycznego SUV-a, który otrzyma miano iNext bądź iX5. Na ten moment nie wiemy jeszcze kiedy samochód doczeka się swojej publicznej premiery, jednak w salonach pojawić ma się już w przyszłym roku. Sugeruje to, że pojazd znajduje się już w zaawansowanej fazie produkcji, potwierdzeniem na to jest również fakt, że coraz częściej docierają do nas informacje związane z tym, co oferować będzie maszyna. Dzięki BMWBlog dowiedzieliśmy się właśnie, że na pokładzie auta, znaleźć mogą się m.in. automatycznie przyciemniane szyby.

Posłużą one nie tylko do zwiększenia poziomu prywatności osób podróżujących, ale również wspomogą klimatyzację w zapewnianiu we wnętrzu optymalnej temperatury. Specjalne czujniki umieszczone w samochodzie wykrywać będą gdzie aktualnie znajduje się słońce, a następnie wysyłać będą informację do inteligentnych szyb. Te przyciemniać będą się w odpowiednich miejscach, tak, aby nie dopuszczać nadmiaru promieni do kokpitu.

Technologia inteligentnego szkła opracowana została przez firmę Continental i w świecie motoryzacji wykorzystywana jest od 2017 roku, głównie w panoramicznych dachach. Patent w zeszłym roku udało się udoskonalić, dzięki czemu zastosowany może być również w szybach samochodów. Inteligentne szkło od Continental posiada wbudowane w siebie kilka warstw specjalnej folii, które mogą zmieniać stopień swojej przezroczystości. Dzięki temu będziemy mieli kontrolę nad tym, jaką ilość promieni słonecznych przepuszczać będą szyby naszego auta.

2021 BMW iNext – zdjęcia szpiegowskie, listopad 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: BMWBlog

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz