Toyota Supra GRMN jeszcze w tym roku?

Samochód posiadałby moc 400 KM, mniejszą wagę oraz bardziej agresywne nadwozie.

Samochód posiadałby moc 400 KM, mniejszą wagę oraz bardziej agresywne nadwozie.

Nowa generacja Toyoty Supra, podobnie jak poprzednie wydania auta, to maszyna, która świetnie nadaje się do wszelakiego tuningu, zarówno układu napędowego, jak i nadwozia. Świadczy o tym bardzo duża ilość modyfikacji, jakie już teraz oferowane są na rynku przez firmy tunerskie, jak i stuningowane wersje auta, które stworzyła sama Toyota, i prezentowała podczas targów SEMA 2019 w Las Vegas.

Jak się okazuje, japońska marka prawdopodobnie pracuje już nad kolejnym projektem związanym ze swoim najnowszym sportowym samochodem. Według portalu Best Car Web jeszcze w tym roku zobaczyć mamy Toyotę Supra w odmianie GRMN. Od podstawowego wydania auta, GRMN wyróżniałaby się mniejsza masą własną, co osiągnięte zostałoby poprzez wykorzystaniu paneli z włókna węglowego, zmodyfikowanym zawieszeniem, oraz większą sztywnością konstrukcji dzięki dodatkowym wzmocnieniom nadwozia.

TEST: Toyota Supra A90 Edition – zajebisty samochód!

Legendarna nazwa, ogromna historia i zupełnie nowe serce. Czy współpraca z BMW zepsuła ten samochód? Zdecydowanie nie!

Samochód zostałby ponadto modyfikowany wizualnie, co z pewnością zaowocowałoby bardziej agresywnym wyglądem. Pracująca pod maską 3-litrowa jednostka R6 produkcji BMW ma zostać podkręcona do mocy około 400 KM, co oznacza, że zapewniać będzie o 60 KM więcej, niż w aktualnej topowej wersji.

Warto zaznaczyć, że taki skok mocy nie jest niczym specjalnym, ponieważ na jesień zeszłego roku Toyota zaprezentowała światu Suprę GT4, która dysponuje 434 koniami mechanicznymi. Na starym kontynencie samochód ten dostępny ma być od marca bieżącego roku.

Nawet jeżeli Toyota Supra GRMN nie będzie najmocniejszym wydaniem auta oferowanym przez japońską markę, to jej cena z pewnością i tam będzie wyraźnie wyższa, niż aktualnie dostępna Supra GR.

Do oferty Toyoty Supry dołączą niebawem 2-litrowe silniki

Mniejszy i słabszy silnik pod maską ma swoje plusy, auto będzie lżejsze i lepiej wyważone.

2020 Toyota Supra GT4

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Best Car Web

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz