Seat Leon i Leon ST już oficjalnie

Po wczorajszym wycieku, przyszedł czas na oficjalną premierę. Oto zupełnie nowy Seat Leon.

Po wczorajszym wycieku, przyszedł czas na oficjalną premierę. Oto zupełnie nowy Seat Leon.

Przyszedł wyczekiwany moment premiery czwartej generacji Leona. Dziś Seat oficjalnie zaprezentował nową generacją, która nie tylko wprowadza nieco zmieniony wygląd, lecz również szereg nowych technologii, poprawia bezpieczeństwo, a także oferuje nowe jednostki napędowe.

Jeśli chodzi o wymiary, w wersji 5-drzwiowej nowy Leon ma 4368 mm długości (o 86 mm więcej w stosunku do poprzedniej generacji), 1800 mm szerokości (o 16 mm mniej) i 1456 mm wysokości (o 3 mm mniej). Rozstaw osi wynosi 2686 mm, czyli o 50 mm więcej niż w trzeciej generacji.

W wersji ST, czy kombi, samochód ma 4642 mm długości (o 93 mm więcej w stosunku do poprzedniej generacji), 1800 mm szerokości (o 16 mm mniej) i 1456 mm wysokości (o 3 mm mniej). Rozstaw osi jest identyczny jak w wersji 5-drzwiowej.

Podobnie jak w przypadku nowego Volkswagena Golfa, czwarta generacja Seata Leona nie jest planowana jako 3-drzwiowy hatchback.

Seat Leon ST

W kwestii wyglądu, Leon przeszedł jedynie modernizację. Z przodu pojawiła się smuklejsza atrapa chłodnicy, nowe lampy i przeprojektowany zderzak z poziomymi światłami przeciwmgielnymi. Nos samochodu jest teraz nieco niżej, co powoduje, że optycznie samochód wydaje się być większy. Z tyłu największą zmianą są tylne lampy, które teraz są połączone, na wzór Tarraco. Co ważne, w odróżnieniu od SUV-a, w Leonie cały pasek łączący lampy jest podświetlany.

We wnętrzu pojawiła się zupełnie odmieniona deska rozdzielcza z przeprojektowanym rozmieszczeniem elementów. Wygląd jest niemalże identyczny, jak w nowej Octavii. W konsoli centralnej znajdziemy teraz odstający ekran systemu inforozrywki o rozmiarze 8,25 lub 10 cali, a pod nim dotykowy panel od klimatyzacji. Za kierownicą również znajdziemy teraz wyświetlacz zamiast tradycyjnych zegarów.

Pojemność bagażnika w wersji 5-drzwiowej wynosi 380 litrów (identycznie jak w poprzedniej generacji), a w opcji Sportstourer – aż 617 litrów (o 30 litrów więcej niż w poprzedniej generacji).

Pod maską znajdziemy te same silniki, co w Golfie. Podstawowym będzie 3-cylindrowy 1.0 TSI w wariantach 90 KM (66 kW) oraz 110 KM (81 kW). Obok niego w ofercie jednostek benzynowych znajdzie się również 4-cylindrowy 1.5 TSI w wersjach 130 KM (96 kW) oraz 150 KM (110 kW), a także 2.0 TSI o mocy 190 KM (140 kW).

Silniki diesla będą ograniczone wyłącznie do 2.0 TDI w dwóch wariantach mocy – 115 KM (85 kW) oraz 150 KM (110 kW). Największą nowością jest wariant hybrydowy wyposażony w 1,4-litrowy silnik TSI oraz jednostkę elektryczną i baterię o pojemności 13 kWh. Łączna moc zestawu to 204 KM (150 kW), a zasięg „na prądzie” to 50 km.

Premiera sprzedażowa nowego Seata Leona zaplanowana jest na drugi kwartał 2020 roku.

Artykuł będzie zaktualizowany…

2020 Seat Leon

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz